امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 62128تاریخ انتشار : 16:34:28 - جمعه 11 دسامبر 2020

اجرای طرح امداد زمستانی هلال احمر در آذربایجان‌شرقی

اجرای طرح امداد زمستانی هلال احمر در آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌ شرقی گفت: طرح امداد و نجات زمستانی با مشارکت ۵۳۰ تن از نیروهای پایگاه‌های امداد جاده‌ای استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی، حمید حسین پورافزود: در این طرح که تا ۲۰ اسفند ۹۹ ادامه می‌یابد برای ارائه خدمات امدادی مناسب، پایگاه‌های امدادی توسط کارشناسان ارزیابی و بررسی و برای رفع نواقص و تامین امکانات مورد نیاز، تجهیزات امدادی مناسب در قالب ۳۰ محموله امدادی به پایگاه‌های امداد جاده‌ای و شعب تابعه ارسال شده است.

وی با اشاره به ارزش ۱۵ میلیارد ریالی تجهیزات امدادی ارائه شده به پایگاه‌های امداد، اظهار کرد: این تجهیزات شامل اقلام بهداشتی و امدادی و جیره خشک برای در راه ماندگان و گرفتاران در برف و کولاک مانند چسب ضد حساسیت، گاز استریل تک‌پدی، گاز نخ دار نیم کیلویی، باند ۱۰ سانتی، باند کشی، پد الکلی، دستکش رژمد و پماد سیلور و ۶ هزار و ۵۰۰ عدد انواع البسه امدادی مانند کاپشن، بلوز، جوراب، کفش و کلاه امدادی است.

خبر جدید  تجلیل از برگزیدگان صنعت و معدن آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: ۳ هزار و ۱۰۰ بسته جیره خشک غذایی شامل قند، لوبیا، برنج، عدس و چای، ۲ هزار و ۳۰۰ بسته جیره اضطراری، ۳ هزار و ۱۸۰ عدد کنسرو لوبیا و ۳ هزار و ۵۰ عدد ماسک از دیگر اقلامی است که در میان ۳۰ پایگاه امدادی ۲۵ شعبه توزیع شد.

حسین پور ادامه داد: در این طرح ۲۶ دستگاه خودروی نجات مخصوص عملیات‌های رهاسازی و ۳۵ دستگاه آمبولانس با مشارکت ۹۰ نفراز پرسنل و ۴۴۰ نفر از امدادگران و نجاتگرانی که قبلا دور‌های امدادی را گذرانده اند، حضور دارند.

خبر جدید  دستگیری اعضای باند مخلال بازار ارز در آذربایجان شرقی

وی یادآوری کرد: در این طرح امدادگران خدماتی مانند نجات و رهاسازی، اسکان اضطراری و تغذیه اضطراری را به در راه ماندگان و آسیب دیدگان احتمالی تصادفات جاده‌ای در شرایط زمستانی و بسته شدن راه‌ها ارائه خواهند داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌ شرقی اضافه کرد: در این طرح نیرو‌های هلال احمر با همکاری و مشارکت مدیریت بحران استانداری و سازمان‌های خدمات رسان از جمله پلیس راهور، اورژانس و سازمان راهداری در جاده‌های ارتباطی اصلی در پایگاه‌های جاده‌ای مستقر شده و حوادث جاده‌ای اصلی، فرعی، کوهستان و روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

خبر جدید  شکوه چهلم/حماسه کم نظیر مردم آذربایجان شرقی در جشن انقلاب

حسین پور با اشاره به بحران کرونا و فرارسیدن فصل زمستان از مردم خواست از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کرده و در صورت ضرورت مسافرت، تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و هنگام مواجه با حوادث و سوانح مراتب را با شماره تلفن ۱۱۲ به مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیات استان اطلاع دهند تا به اعزام نزدیکترین پایگاه امداد جاده‌ای به محل حادثه اقدام شود.    
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)