رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند گفت: با اجرایی‌شدن ۱۰۰ طرح و برنامه در سال ۹۷ گام بلندی را در عرصه آموزش، پژوهش و اقتصاد دانش‌بنیان برداشته‌ایم. " />
امروز: چهارشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 52758تاریخ انتشار : 2:18:50 - شنبه 6 آوریل 2019

اجرای ۱۰۰ طرح و برنامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

اجرای ۱۰۰ طرح و برنامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند گفت: با اجرایی‌شدن ۱۰۰ طرح و برنامه در سال ۹۷ گام بلندی را در عرصه آموزش، پژوهش و اقتصاد دانش‌بنیان برداشته‌ایم.

محمدحسین صادقی در گفتگو باخبرنگار خبرگزاری آنا در مرنداظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند با اجرایی شدن ۱۰۰ طرح و برنامه در سال ۹۷ گام بلندی را در عرصه آموزش، پژوهش، ورزشی و فرهنگی بهخصوص در اقتصاد دانشبنیان برداشت.

وی ادامه داد:با توجه به سیاست اقتصاد دانشبنیان،دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد اتکا به شهریه دانشجویی را کاهش داده و بیشتر متکی به اقتصاد دانشبنیان باشد و فرهنگ کارآفرینی را میان دانشجویان نهادینه کند تا پس از فارغالتحصیلی بتوانند نقش مهمی در اقتصاد کشور و رفع معضل بیکاری داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرندبرترین برنامهها و دستاوردهای این واحد دانشگاهی در سال گذشته را برشمرد و تشریح کرد:افتتاح پارکینگ دانشجویی، تجمیع اتاقهای اداری و تجهیز دو سالن دفاع، تأسیس باشگاه کوهنوردی، واگذاری زمین کشاورزی یکان و هوچقان، واگذاری ساختمان معاونت عمران،تأسیس شرکت دانشبنیان در زمینه آزمایشگاه بتن، آب و خاک مکانیک خودرو، به حداکثر رساندن حقالتدریسیها، برگزاری همایش رسانه و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامی، همایش کارآفرینی، برگزاری چندبرنامه پژوهشی و علمی از همایش گیاهان دارویی، همایش وحدت حوزه و دانشگاه و دهها برنامه و همایش دیگر از فعالیتهای این دانشگاه در سال گذشته است.

خبر جدید  ضرورت ایجاد رشته‌های تخصصی دانشگاه‌ها براساس نیازهای جامعه

صادقی به فعالیتهای معاونت فرهنگی و اجتماعی واحد مرند اشاره کرد و توضیح داد: اهمیت فعالیتهای فرهنگی در دانشگاه کمتر از فعالیتهای علمی نیست. دانشگاهها نقش بسیار مؤثری در تعیین و جهتدهی فرهنگی جامعه دارند. دانشگاهها باید بتوانند این نقش خود را بهخوبی ایفا کنند. برنامههای فرهنگی دانشگاه که اغلب با طرح و تصویب شورای فرهنگی دانشگاه انجام میشود، در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان با فرهنگ غنی اسلامی، ایرانی و انقلابی است.

وی مطرح کرد: اقدام فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مرندماندگار بوده؛ بهطوریکهمقام نخست در برگزاری مراسم جشن ازدواج دانشجویی در استان آذربایجانشرقی را کسب کرد و در نظر دارد با برنامههای ماندگار دانشجویان را با محوراسلامی آشنا کند و یکی دیگر از برنامههای فرهنگیعطرآگین کردن فضای معنوی دانشگاه با تدفین شهدای گمنام در دانشگاه است که اوایل سال ۹۸ نهایی خواهد شد.

خبر جدید  4 رشته تخصصی پزشکی در دانشگاه آزاد تبریز راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرند با تأکید بر اینکه اجرای طرح تجمیع و ناحیهبندی در دانشگاه آزاد اسلامی اقدامی بیسابقه محسوب میشود، یادآور شد: با طرح ناحیهبندی با واحدهای دانشگاهی مرند، هادیشهر، جلفا و خاروانا که نخستین آن در استان با ناحیه مرند اتفاق افتاد، شاهد کاهش چشمگیر هزینهها،برنامهریزی صحیح، افزایش توان علمی و پژوهشی واحدها،گسترش رشتهها و ساماندهی امور آموزشی واحدهای تابعه خواهیم بود تا در بحث تکریم و پاسخگویی به ارباب رجوع نیز تحولی شگرف رخ خواهد داد.

خبر جدید  4 طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان اجرا می‌شود

صادقی با بیان اینکه ۱۰ هزار دانشجو در مرند در حال تحصیل هستند، گفت:۴ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند و دانشکده سماتحصیل میکنند که۱۴۰ رشته تحصیلی در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به خود اختصاص دادهاند.

وی با اشاره به اهم برنامههای دانشگاه آزاد اسلامی مرند در سال ۹۸ اظهار کرد: معطرشدن فضای دانشگاه با شهدای گمنام، قرارداد باشرکتهای تجاری دانشبنیان، افتتاح دو مدرسه سما در کشکسرا و افتتاح دانشکده سما در هادیشهر و جلفا، برگزاری همایش نخبگان علمی، فرهنگی و پژوهشی و برگزاری برنامهها با نام ناحیه مرند، قرارداد با ادارههاو نهادها برای برگزاری کارگاههاو استارتآپها از برنامههای این دانشگاه در سال جدید است.

انتهای پیام/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)