امروز: پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61513تاریخ انتشار : 8:59:33 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

اختصاص ۳۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از شیوع کرونا به حوزه سلامت استان

اختصاص ۳۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از شیوع کرونا به حوزه سلامت استان

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیران بیمه سلامت استان، افزود: اختصاص اعتبارات لازم برای بخش بهداشت و درمان به رغم تنگناهای مالی و مشکلات اقتصادی، متوقف نشده و تقویت این بخش همواره از اولویت های مهم دولت است.

شعارسال:استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه سلامت استان از زمان شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: خدمات دولت در این ایام موجب شده است که کشورمان کارنامه درخشانی در مبارزه با کرونا داشته باشد.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیران بیمه سلامت استان، افزود: اختصاص اعتبارات لازم برای بخش بهداشت و درمان به رغم تنگناهای مالی و مشکلات اقتصادی، متوقف نشده و تقویت این بخش همواره از اولویت های مهم دولت است.

وی خدمت به محرومان و قشر متوسط جامعه به‌ویژه در حوزه خدمات درمانی را کاری ارزشمند توصیف کرد و افزود: مردم، ولی نعمت انقلاب هستند و باید در حد توان برای ارائه خدمات متنوع و نوآورانه به آنها تلاش کنیم.

خبر جدید  مصرف آب مردم آذربایجان‌شرقی 50 لیتر بیش از سرانه‌ کشوری

وی با تاکید بر گسترش خدمات الکترونیک و استفاده از بستر فضای مجازی در دستگاه‌ها گفت: کرونا با همه تلخی‌ها، زمینه ارائه خدمات در بستر فناوری اطلاعات را بیش از پیش فراهم کرد که این امر باید با اصلاح نقاط ضعف، با قدرت ادامه یابد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گزارش مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص حذف دفترچه های کاغذی که موجب صرفه جویی بیش از ۷۰ میلیون برگ کاغذ در کشور شده است ادامه داد: اجرای پروژه نسخه نویسی الکترونیک بسیاری از مشکلات ناشی از نسخه خوانی و دسترسی به اطلاعات پزشکی را رفع کرده است.

وی افزود: البته هر کار نوآورانه ای در ابتدا ممکن است نقایصی داشته و با مقاومت روبرو شود که باید با مدیریت مناسب، زمینه اجرای آن را فراهم کرد.

خبر جدید  اختلال در پروازهای تبریز / فرود هواپیماها در فرودگاه تهران

استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه سلامت استان از زمان شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: خدمات دولت در این ایام موجب شده است که کشورمان کارنامه درخشانی در مبارزه با کرونا داشته باشد

مدیرکل بیمه سلامت استان نیز در این دیدار از آغاز اجرای پروژه نسخه نویسی الکترونیک در ۶۱۰ مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان خبر داد و گفت: از شروع این طرح تا کنون بیش از ۲۷۲ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان تجویز شده است.

خبر جدید  تحصیل دانش‌آموزان در۹۸۰ مدرسه خشتی کشور/ ۷۰۰ کلاس کانکسی داریم!

وحید مجیدی افزود: اجرای این طرح گام مهمی در راستای ایجاد پرونده الکترونیک بیمه شدگان بیمه سلامت است.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل بیمه سلامت استان در سال ۹۸ بیان کرد: در سال گذشته ۷۴۰ میلیارد تومان در مراکز شهری و ۱۳۴ میلیارد تومان در مراکز روستایی برای درمان مراجعان هزینه شده است.

وی همچنین از احداث ساختمان اداره کل بیمه سلامت استان در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۱۸ مترمربع خبر داد که در تابستان امسال به بهره برداری می‌رسد.

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  خبرگزاری  ایلنا ،تاریخ انتشار:  ۱۴ خرداد ۱۳۹۹،کدخبر :   ۹۲۲۱۴۲،www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)