امروز: سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 60615تاریخ انتشار : 14:24:42 - جمعه 11 اکتبر 2019

اغتشاش در عراق با هدف انتقام از انقلاب اسلامی

اغتشاش در عراق با هدف انتقام از انقلاب اسلامی

با علمی شدن شیوه های کشت و آبیاری، کشاورزی در اطراف دریاچه ارومیه به مرور زمان حال و هوای بهتری پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی حجت السلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز گفت: ریشه این آشوب ها را می توان در شکست طرح های آمریکا، اسرائیل و عربستان در منطقه ، ناکامی در معامله قرن و فشار حداکثری به مردم ایران یافت.
وی افزود: اهداف عمده این آشوب ها که با سوء استفاده از تظاهرات عراقی ها علیه فساد اداری و مطالبات صنفی شروع شد، برجسته کردن ملی گرایی عراق و عربی ، مقابله با شیعه و مرجعیت شیعه و برجسته سازی دخالت های ایران در عراق بود.
خطیب نماز جمعه تبریز به عقب نشینی آمریکا از شمال شرقی سوریه و تنها گذاشتن کرد های این کشور هم اشاره کردگفت : عقب نشینی نیروهای آمریکایی از این منطقه تکرار سناریو مصلحت طلبانه و پیمان شکنی این رژیم در قبال هم پیمانان خود است از این رو کردهای سوریه برای حفظ تمامیت ارضی باید در کنار ارتش سوریه قرار گیرند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه ها با با طرح تذکر انتخاباتی به نامزد های احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که می خواهند به مجلس بروند باید در برابر قانون الهی و قانون اساسی جمهوری اسلامی خضوع داشته باشند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه تمکین نکردن به قانون خداوند و قانون اساسی خلاف تعهد اسلامی است گفت : باید به کسانی رای دهیم که در برابر قوانین خضوع داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: باید کسانی را به مجلس فرستاد که به مردم هم در زمان تبلیغات و هم در زمانی ارزش قائل شوند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به راهبرد اربعین در سیره ائمه اطهار علیهم السلام گفت : راهبرد یعنی طرحی عملیاتی با هماهنگی و سازماندهی اقدامات برای دست یابی به هدف ، از این رو راهبرد اربعین تدبیر الهی ائمه معصومین علیهم السلام است تا اهداف و آرمان های امام حسین در تاریخ زنده بماند.
وی تصریح کرد: اصلی ترین آرمان کربلا حفظ اسلام بود و عاشورا از نظر اندیشمندان و اسلام شناسان در چهار مقطع تاریخی از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: اسلام به چهار مقطع بعثت ، تولد اسلام _ مقطع غدیر،تکامل اسلام _ مقطع عاشورا ، بیمه شدن و حفظ همیشگی اسلام و ظهور مهدی موعود برای جهانی شدن اسلام تقسیم شده است که اگر عاشورا نبود اثری از دیگر مقاطع باقی نمی ماند.
‍‍‍‍‍‍‍وی نهضت عاشورا را دو مرحله ای عنوان کرد و گفت : مرحله اول این نهضت شهادت و مرحله دوم آن پیام رسانی است که اهمیت مرحله دوم کمتر از مرحله اول نبود ، چرا که اگر پیام رسانی نبود شهادت بی نتیجه می ماند.
خطیب نماز جمعه تبریز گفت : حضرت سیدالشهدا با دو لشکر عملیات کرد ، لشکر مردانه به فرماندهی حضرت اباالفضل العباس و لشکر زنانه به فرماندهی حضرت زینب سلام الله علیها که آموزه های عاشورا و فرهنگ ابا عبدالله الحسین علیه السلام را در جامعه تبیین و آن را به نسل های بعد منتقل و اسلام را بیمه کرد .
وی با اشاره به دیدار نخبگان علمی کشور با رهبر معظم انقلاب و بازدید معظم له از نمایشگاه محصولات دانش بنیان و فناوری های برتر ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب به عبور از اقتصاد نفتی و حمایت از تولیدات این شرکت ها تاکید کردند، باید دستگاه های اجرایی و دولتی یاری گر شرکت های دانش بنیان باشند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تشدید برخورد با قطع درختان در ارسباران
0/5 (0 نقد و بررسی)