امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 2177تاریخ انتشار : 23:01:40 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018

انس با قرآن انسان را به درجات عالی می‌رساند

انس با قرآن انسان را به درجات عالی می‌رساند

گروه فعالیت‌های قرآنی: امام جمعه مراغه، گفت: انس با قرآن انسان را سعادتمند و به درجات عالی انسانی می‌رساند از این رو باید قرآن را به نوجوانان و جوانان همراه با مفاهیم، پیام‌ها و محتوای غنی آن آموزش داد تا محتوای آن با روح و جسم آنان آمیخته شود. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: امام جمعه مراغه، گفت: انس با قرآن انسان را سعادتمند و به درجات عالی انسانی می‌رساند از این رو باید قرآن را به نوجوانان و جوانان همراه با مفاهیم، پیام‌ها و محتوای غنی آن آموزش داد تا محتوای آن با روح و جسم آنان آمیخته شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمدتقی پورمحمدی، امام جنغع مراغه، امروز در همایش بزرگ قرآنی در این شهرستان، گفت: انس با قرآن انسان را سعادتمند و به درجات عالی انسانی می‌رساند از این رو باید قرآن را به نوجوانان و جوانان همراه با مفاهیم، پیام‌ها و محتوای غنی آن آموزش داد تا محتوای آن با روح و جسم آنان آمیخته شود.

خبر جدید  کمرنگ شدن خط شهدا، حقوق نجومی و مفسد اقتصادی را به بار می آورد

انس با قرآن انسان را به درجات عالی می‌رساند

وی، افزود: تربیت حافظان، قاریان و فعالان قرآنی به برکت وجود انقلاب و نظام اسلامی محقق شده است.
حجت الاسلام پورمحمدی، ادامه داد: فعالیت موسسات و نهادهای قرآنی در جهت تربیت نسل آینده قابل تقدیر بوده و پرورش جوانان و نوجوانان حافظ و قاری قرآن در این مسیر افتخاری برای امت اسلامی و جهان اسلام است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به تاثیر معنوی تلاوت قرآن کریم اضافه کرد: انس با این کتاب الهی در قالب تلاوت، حفظ، تفسیر و ترجمه، همه گام هایی در مسیر تربیت قرآنی نسل های آینده بوده که باید مورد اهتمام قرار گیرد.
وی با اشاره به جایگاه والای قرآن کریم در نزد اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گفت: تلاوت قرآن کریم محبوب ترین عمل ها نزد ائمه و حضرت زهرا (س) بوده است.
امام جمعه مراغه، افزود: توجه به مفاهیم قرآنی و انس با آن، از راه های رسیدن به درجات بزرگ الهی در بهشت و موجب زدوده شدن گناهان از انسان در آخرت خواهد شد.

خبر جدید  خواهرخواندگی تبریز با یکی از شهرهای «بوسنی»

0/5 (0 نقد و بررسی)