امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 1032تاریخ انتشار : 14:03:28 - پنج‌شنبه 1 فوریه 2018

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید که تاثیرات شگرفی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایران و حتی در خارج از کشور برجای گذاشته است. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان […]

گروه اجتماعی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید که تاثیرات شگرفی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایران و حتی در خارج از کشور برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز در همایش تجدید بیعت با ولایت در مطلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز، اظهار کرد: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بزرگ‌ترین تحول جهان در قرن بیستم به وقوع پیوست.

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

وی، افزود: انقلاب اسلامی یکی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید که تاثیرات شگرفی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ایران و حتی در خارج از کشور برجای گذاشته است.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با بیان این‌که پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از نظریه‌پرداران انقلاب را شگفت‌زده کرد، افزود: امروز پس از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم علل و ابعاد مهم و ویژگی‌های منحصربه فرد انقلاب اسلامی ایران به طور کامل روشن نشده و لازم است که اندیشمندان و محققان ابعاد و اهداف این پدیده بزرگ قرن بیستم را تبیین و تشریح کنند.

خبر جدید  آموزش مردمی مهم ترین راه غلبه بر بحران کم آبی است

امام جمعه تبریز، با اشاره به این‌که حضور یکپارچه مردم و نیروهای انقلابی تحت رهبری امام خمینی(ره) در تمام صحنه‌های انقلاب، چنان موجی ایجاد کرد که دیگر هیچ راه مقابله‌ای در اختیار رژیم و حامیان آن نبود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که این انقلاب را از دیگر انقلاب‌های جهان همانند انقلاب‌های “روسیه، فرانسه و الجزایر” متمایز می‌کند.

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران ویژگی‌های خاص خود را دارد که اسلامی بودن یکی از ویژگی‌های اصلی آن است، تشریح کرد: از دیدگاه بسیاری از اندیشمندان عامل “دین و مذهب” از قوی‌ترین و اصلی‌ترین عللی است که در پیدایش و پیروزی جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی داشته است.

خبر جدید  یک سوم جمعیت تبریز بد مسکن هستند!

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر این‌که نقش دین و علما و همچنین رهبری دینی از ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران است، افزود: انقلاب اسلامی ایران بر پایه دین استوار گردید و با هدایت و رهبری عالمان دینی که در راس آن رهبری حکیمانه امام(ره) قرار داشت، آغاز شد و امام (ره) که مرجع دینی مردم بود با استفاده از آموزه‌های دینی، انقلاب اسلامی ایران را شکوهمندانه به پیروزی رساند.

وی با بیان این‌که مردمی بودن نیز از جمله ویژگی‌های اصلی انقلاب اسلامی ایران است، گفت: باید دستاوردهای انقلاب را تشریح کنیم.

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

حجت‌الاسلام آل هاشم، با اشاره به دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تاکید کرد: امروز فرزندان نونهال ما حافظ کل قرآن شده‌اند و خداوند را شاکریم که انقلاب اسلامی ایران، توسط مقام معظم رهبری به همان صلابت رهبری امام(ره) رهبری می‌شود.

امام جمعه تبریز، با تاکید بر این‌که مردم ایران از جمهوری اسلامی ایران با قدرت حمایت می‌کنند، گفت: در جریان آشوب‌های اخیر، دشمنان بر موج سوار شدند و می‌خواستند از احساسات پاک مردم که مطالبات اقتصادی داشتند سوء استفاده کنند اما مردم ایران پاسخ محکمی به آنان دادند؛ آری مردم ایران با کسانی مخالف هستند که با آرمان‌های شهدا مخالف بوده و در مسیر صحیح انقلاب قدم برنمی‌دارند!

خبر جدید  دیدار تیم های فوتبال تراکتورسازی ایران و الغرافه قطر

انقلاب اسلامی از پدیده‌های عظیم قرن بیستم به شمار می‌آید

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، مردمی بودن، اسلامی بودن و رهبری الهی و منحصر به فرد امام(ره) را از جمله علل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: همین عوامل، علل بقا و استمرار انقلاب اسلامی ایران نیز خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز گفت: امید است مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با بصیرت و هوشیاری کامل زمان را بیشتر درک کرده و در این صحنه به نحو احسن شرکت کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)