امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 898تاریخ انتشار : 9:30:27 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018

انقلاب اسلامی ایران قابل قیاس با انقلاب‌های هم عصر خود نیست

انقلاب اسلامی ایران قابل قیاس با انقلاب‌های هم عصر خود نیست

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی در افتتاح نمایشگاه انقلاب در مدرسه پسرانه معارف اسلامی صدرا تبریز به مناسبت دهه فجر  گفت: در طول تاریخ انقلاب‌های متعددی در جهان همچون انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب سفید روسیه، انقلاب الجزایر و امثال این‌ها اتفاق افتاده است اما انقلاب ما قابل مقایسه با آن‌ها نیست. وی […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی در افتتاح نمایشگاه انقلاب در مدرسه پسرانه معارف اسلامی صدرا تبریز به مناسبت دهه فجر  گفت: در طول تاریخ انقلاب‌های متعددی در جهان همچون انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب سفید روسیه، انقلاب الجزایر و امثال این‌ها اتفاق افتاده است اما انقلاب ما قابل مقایسه با آن‌ها نیست.

وی ادامه داد: انقلاب روسیه حزبی و کمونیستی، انقلاب کبیر فرانسه به سمت مادیت و مسائل مادی می‌رفت و انقلاب الجزایر هم نوعی انقلاب صنفی بود؛ برای همین انقلاب ما به هیچ وجه قابل قیاس با آن‌ها نیست.

وی با تاکید بر سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب ما بی‌نام امام خمینی (ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست، اظهار کرد: اگر بخواهیم انقلاب را بشناسیم باید بنیانگذار انقلاب را بشناسیم. ایشان تربیت‌شده مکتب قرآن و اهل بیت بودند نه سیاست. و وقتی می‌خواستند حرکت‌های انقلابی خود را شروع کنند دست‌شان خالی بود و هیچ تسهیلاتی نداشتند جز ایمان و علم.

خبر جدید  تعطیلی مدارس شهرستان ورزقان به دلیل بارش برف

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که ۱۵سال تبعید ایشان را به همراه داشت، بیان کرد: امام قبل از تبعید فرموده بودند که هنوز نیروهای من یا متولد نشده‌اند و یا در قنداقه هستند و ما دیدیم که بعدها شخصیت‌هایی چون مهدی باکری و سایر فرماندهان جوان پس از انقلاب به صحنه آمدند و درخشیدند.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب بدون رهبر و هدایتگر نمی‌تواند به جایی برسد، افزود: مثلا در مصر که قیام کردند، بعد از یکسال رئیس جمهور منتخب زندانی شد. پس باید انقلاب برگرفته از اندیشه باشد.

حجت‌الاسلام دکتر حسینی تشریح کرد: سومین رکن انقلاب رکن مردم است. اگر امام حسین (ع) هم بخواهد قیام راه بندازد وقتی اقبال مردمی نباشد موفق نمی‌شود.

خبر جدید  حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، همه پرسی حمایت از انقلاب بود

وی افزود: مردم ما هم در پیروزی انقلاب در سال‌های مختلف مخصوصا سال ۵۷ به صحنه آمدند و یاور امام شدند و هم در دوران دفاع مقدس از مرزهای خود دفاع کردند. امروز نیز نسل سوم و چهارم انقلاب به دفاع ادامه می‌دهند اما این‌بار دفاع از ارزش‌ها و باورها.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در ۲سال اخیر ۳هزار و ۷۰۰بار از واژه نفوذ در سخنان خود استفاده کرده‌اند، تاکید کرد: به تفکر شهدای مدافع حرم نیاز داریم تا به استمرار انقلاب برسیم. برای تمدن‌سازی نیازمند نیروی متعهد و متخصص هستیم تا این انقلاب نسل به نسل انتقال پیدا کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در بخشی از سخنان خود راجع به شخصیت امام خمینی (ره) تصریح کرد: نماز اول وقت امام هرگز به تاخیر نیفتاده بود و این موضوع نشانگر اعتقادشان به سخن معروف‌شان «آنان که به جایی رسیده‌اند از اول مراقب بوده‌اند» هست.

خبر جدید  بازدید خبرنگاران آذربایجان شرقی از امامزادگان جلفا

وی ادامه داد: امام یک انسان کاملا خودساخته بود. معروف‌ترین کتاب ایشان چهل حدیث است که در ۲۷سالگی‌شان نوشته شده است و اینجاست که امام می‌تواند برای ما مثل پیامبر (ص) و حضرت فاطمه (س) اسوه باشد.

حجت‌الاسلام دکتر حسینی در پایان با تاکید بر ضرورت تحصیل و علم‌افزایی در جامع امروزی، گفت: انقلاب به استمرار نیاز دارد و استمرار انقلاب نیازمند نیروهای متخصص است که در لایه‌های مختلف نظام باشند تا نگذارند انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد.

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)