امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61924تاریخ انتشار : 8:17:55 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی پیگیر حقوق کارکنان ایران‌خودروی تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی پیگیر حقوق کارکنان ایران‌خودروی تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد: چرا باید کارخانه خودروسازی ایران‌خودروی تبریز با گردش مالی بسیار عظیم در تامین حقوق کارگرانش دچار مشکل شود؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در بیانیه نوشت: کارگران کارخانه خودروسازی ایران‌خودروی تبریز حقوق خود را دریافت نکرده اند و امروز هم دست به اعتصاب زده اند. واقعا چرا باید چنین شرکتی با گردش مالی بسیار عظیم در تامین حقوق کارگرانش دچار مشکل شود؟

متن بیانیه به شرح زیر است:
همانطور که میدانیم مردم مسلمان ما این روز‌ها با مشکلات فراوانی در زمینه معیشت روزمره مواجه هستند. گرانی‌های افسار گسیخته و هم چنین افزایش نجومی قیمت مسکن، ارز، سکه و خودرو امیدهارا در دل‌ها به ناامیدی مبدل کرده اند. بالارفتن قیمت این اقلام‌به تبع خود موجب افزایش قیمت سایر کالا‌های ضروری شده است. در این میان جای تعجب است که چرا سازمان‌های نظارتی و دولتی و قضایی آن طور که باید، اقدام قاطعانه‌ای در راستای کنترل قیمت‌ها و بهبود وضع پیش آمده انجام نمیدهند؟ آیا جز این است که فشار اصلی بر روی مستضعفین جامعه و خصوصا طبقه کارگر است؟
مظلومیت و استضعاف یک کارگر در تامین معاش خانواده خود به خاطر کوتاهی و بیخیالی پیمانکار و کارفرما، و حسرت لقمه نانی برای سفره‌ای که روز به روز در حال کوچک شدن است، پدیده‌ای بسیار دردناک است و وجدان هر انسان آزاده و عدالتخواهی را به درد می‌آورد.
در این میان خبر رسیده است که مدتی است کارگران کارخانه خودروسازی ایران‌خودروی تبریز واقع در شهرستان ممقان، حقوق خود را دریافت نکرده اند و امروز هم دست به اعتصاب زده اند. واقعا چرا باید چنین شرکتی با گردش مالی بسیار عظیم در تامین حقوق کارگرانش دچار مشکل شود؟ چرا باید مسئولین مربوطه نسبت به این امر بی تفاوت باشند؟ ما بعنوان جوانان دانشجو، مطالبه گر حق ایشان هستیم و تا احقاق حق ایشان این مسیر را ادامه خواهیم داد و از پای نخواهیم نشست.
پرداخت فوری مطالبات کارگران و تعیین مقصرین این وضعیت و برخورد جدی با ایشان مورد انتظار است. بدیهی است بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در صف اول مطالبه گری و عدالتخواهی پیگیر حقوق معوقه آنان خواهد بود تا نتیجه واضح و مشخصی در این قضیه بدست آید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  مدیران شهرداری فکری برای مربیان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بکنند/ لزوم پرداخت به موقع حقوق و‌ مزایای پرسنل شهرداری تبریز
0/5 (0 نقد و بررسی)