امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61928تاریخ انتشار : 8:19:52 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

بهره‌برداری‌های غیرمجاز از معدن اندریان آذربایجان شرقی امنیتی شده / خرید و فروش آسان سیانور در ورزقان!

بهره‌برداری‌های غیرمجاز از معدن اندریان آذربایجان شرقی امنیتی شده / خرید و فروش آسان سیانور در ورزقان!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: بهره‌برداری‌های غیر مجاز از معدن اندریان تبدیل به یک موضوع امنیتی برای آذربایجان شرقی شده است.

علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد عدم رعایت پروتکل‌های زیست محیطی در معدن طلای اندریان گفت: گزارش‌هایی در مورد وجود بیش از حد مجاز سیانور در روان آب‌ها و منابع زیر زمینی دریافت کردیم که در این رابطه به مسئول مربوطه متذکر شدیم، اما به جای رسیدگی به این موضوع گفتند این مطالب با انگیزه سیاسی مطرح شده و چنین مشکلاتی وجود ندارد و همه چیز طبیعی است.   بیشتر بخوانید: معدن طلای اندریان به جای فرصت تبدیل به معضل شده است نوری: اگر منابع طبیعی را تخریب کردیم، پولش را دادیم / برداشت کنندگان غیر مجاز، دغدغه اصلی بهره‌بردار معدن طلا اندریان ماجرای استخراج طلا و تهدید ارسباران / صدور دستور توقف فعالیت معدن طلای اندریان دهه فجری با دورنمایی از مساله محوری دانشجویان / پرونده‌هایی که مطالبه‌گران در هفته گذشته دنبال کردند نقاط مبهم معدنی با ۳۰ میلیون تن خاک طلا / ابهامات واگذاری ۷۰ درصد معدن مزرعه شادی به شرکت چینی بیانیه تحلیلی بسیج دانشجویی دانشگاه سهند در مورد ابهامات معادن آذربایجان شرقی سند آسیب‌زا بودن معدن طلای اندریان منتشر شد  
بیگی در ادامه مطرح کرد: با این اظهارات ناچار شدیم نتایج آزمایش‌های مربوط به آزمایشگاه رسمی حفاظت محیط زیست استان را که دلالت بر این موضوع داشت و از روان آب‌های پیرامون معدن آندریان صورت گرفته بود، ارائه کنیم.

خبر جدید  برداشت‌های تاریخی نادرست، انحرافات تداومی در تحقق شعار سال

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به ورود دستگاه قضایی به موضوع و تشکیل یک پرونده مفصل برای این مسئله گفت: آزمایش‌هایی که تهیه شده، از وجود سیانور بیش از ۳۰۰ درصد حد مجاز حکایت می‌کند. متاسفانه این مقدار از سیانور منجر به تلف شدن دام‌های اهالی منطقه شده است.   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز
وی با اشاره به اهمال کاری سازمان محیط زیست استان در مورد آلودگی معدن اندریان تصریح کرد: من واقعا متاسفم که به عنوان نماینده مردم برای این مشکل اعلام جرم می‌کنم، ولی سازمان محیط زیست استان برخلاف وظایف و رسالتی که دارد به جای اینکه حامی محیط زیست باشد در مقابل منِ نماینده مردم قرار می‌گیرد!

خبر جدید  کمک‌های نقدی و غیر نقدی واحد بناب به مناطق سیل‌زده ارسال شد

بیگی افزود: ناچار شدم در دادگستری علیه سازمان محیط زیست استان شکایتی مطرح کنم و به واسطه اهمال و تعلل در انجام وظایف این سازمان مدارک و مستنداتی در خصوص آلودگی معدن اندریان ارائه بدهم.

وی درباره موضوع واگذاری معدن آندریان هم افزود: در مورد واگذاری معدن علامت سوال‌هایی وجود دارد که منجر به صدور رای خلع ید از سوی دیوان محاسبات در رسیدگی بدوی شد. منتظر اعلام رسیدگی نهایی هستیم که این اهلیت را مورد سوال قرار داده است. در این خصوص سازمان صمت آذربایجان شرقی هم اعلام کرد که دیوان محاسبات رای ابطال واگذاری قرار داد را داده است.

بیگی در ادامه خاطرنشان کرد: در معدن اندریان به جهت فقدان سیاست مناسب، بهره‌برداری‌های غیرمجاز رخ می‌دهد و تب طلا در این منطقه بیداد می‌کند، به قدری که در دیوار‌های این منطقه نوشته‌هایی از فروش سیانور دیده می‌شود، سیانوری که در استخراج طلا مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید کنترل شده باشد، در منطقه اندریان و ورزقان به راحتی و خرید و فروش می‌شود!

خبر جدید  اقدامات اسلام‌ستیزانه نمی تواند مانع صدور فرهنگ انقلاب اسلامی باشد/ مسئولان کشورمان در کنار مظلومان جمهوری آذربایجان باشند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو بیان کرد: مسئولین استانی اراده‌ای برای کنترل بهربردای‌های غیرمجاز از معدن اندریان را ندارند کسانی ثروت‌های قابل توجه‌ای را از بهربردای‌های غیر مجاز این معدن به دست آورده اند.

وی یادآور شد: بهربردای‌های غیرمجاز از معدن اندریان تبدیل به موضوع امنیتی برای استان آذربایجان شرقی شده است پولی که از بهربردای غیر مجاز به دست می‌آید صرف ساخت مسجد و مدرسه در استان نمی‌شود و باعث به وجود آمدن ناامنی در منطقه می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)