امروز: سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61575تاریخ انتشار : 21:15:04 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

تخلیه نخاله های ساختمانی به حاشیه صوفی چای مراغه

تخلیه نخاله های ساختمانی به حاشیه صوفی چای مراغه

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه بر نقش موثر و موقعیت جغرافیایی مناسب منطقه آزاد ارس در مسیر تجارت با اوراسیا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، حمید شکری در جلسه مدیریت پسماند شهرستان گفت: به خاطر نبود نظارت از سوی دستگاه های متولی حاشیه این رودخانه محل دپوی نخاله های ساختمانی شده است .
وی اضافه کرد: به علت نبود نظارت کمپرسی ها نخله های ساختمانی را به حاشیه رودخانه صوفی چای در بالادست شهر مراغه تخلیه می کنند .
فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: تخلیه نخاله های ساختمانی به حاشیه رودخانه صوفی چای در بالا دست شهر موجب کم عرض شدن بستر ، آلودگی آب و محیط زیست رودخانه شده است . وی افزود: به خاطر نبود نظارت، برخی باغداران هم با ریختن نخاله در حاشیه رودخانه برای خود پارکینگ خودرو ایجاد می کنند .
وی به دستگاه های متولی ۱۵ روز فرصت داد تا برنامه ای برای جلوگیری از تخلیه نخاله به حاشیه رودخانه صوفی چای عملیاتی کنند.
شکری تصریح کرد: با همکاری دستگاه قضایی و پلیس، خودروهای حمل نخاله های ساختمانی در شهرستان به مراجع قضایی معرفی و توقیف می شود .
ریختن نخاله ساختمانی و زباله به حاشیه رودخانه صوفی چای مراغه از جمله پیگیری های خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذبایجان شرقی در بخش شهروند خبرنگار بخش های خبری شبکه سهند بوده است .  
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تشریح جزئیات طرح حمایت اجتماعی و معیشتی دولت
0/5 (0 نقد و بررسی)