امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 986تاریخ انتشار : 16:08:35 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018

تدبر در آیات قرآن زمینه درک مفاهیم را فراهم می‌کند

تدبر در آیات قرآن زمینه درک مفاهیم را فراهم می‌کند

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون پژوهشکده قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدبر و اندیشه در آیات قرآن راه شناخت و زمینه درک مفاهیم کتاب خدا را فراهم می‌کند و موجب می‌شود قرآن در مهجوریت نماند. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا آرام، معاون پژوهشکده قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی، امروز […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون پژوهشکده قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدبر و اندیشه در آیات قرآن راه شناخت و زمینه درک مفاهیم کتاب خدا را فراهم می‌کند و موجب می‌شود قرآن در مهجوریت نماند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا آرام، معاون پژوهشکده قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی، امروز در مراسم تجلیل از منتخبان مسابقات قرآنی دانشگاه ازاد اسلامی تبریز، گفت: تدبر و اندیشه در آیات قرآن راه شناخت و زمینه درک مفاهیم کتاب خدا را فراهم می‌کند و موجب می‌شود قرآن در مهجوریت نماند.

خبر جدید  هویت معماری بومی خانه های روستایی آذربایجان شرقی حفظ شود

تدبر در آیات قرآن زمینه درک مفاهیم را فراهم می‌کند

وی افزود: انس با قرآن تأثیرات فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها دارد. نظم از دل قرآن بر می‌آید و فرد قرآنی باید کارهایش بر اساس نظم باشد.»

آرام، بر لزوم تدبر در آیات قرآن تاکید کرد و افزود: همه ما شاگرد مکتب قرآن هستیم. قرآن کریم به گونه ای نازل شده است که همگان بتوانند در آن تدبر کرده و از آن بهره مند شوند. لذا باید تدبّر در معانى قرآن و تعمّق در مفاهیم قرآنى را در سرلوحه برنامه زندگی خود قرار دهید تا قرآن در مهجوریت نماند.

خبر جدید  جستجوی کوهنورد تبریزی با بهبود شرایط جوی از سر گرفته می شود

معاون پژوهشکده قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: توجه به معانی و مفاهیم قرآن و عمل کردن به دستورات قرآن، توجه خاص به فعالیت های قرآنی در قالب هنر اعم از نقاشی، خط و …، از جمله اموری است که می‌تواند به رفع مهجوریت از قرآن کمک شایانی بکند.

وی گفت: متاسفانه در مرحله ارتباط عاطفی با قرآن مانده‌ایم. پس باید از راه قرائت مکرر و پیوسته به تفکر در آن بپردازیم. چرا که گوهر های قرآن در اثر قرائت بسیار و تفکر در آن آشکار می شود.

خبر جدید  دمای کنونی تبریز سه درجه بالای صفر

معاون پژوهشکده قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی، تاکید کرد: انسان هیچ گاه از انس با قرآن بی نیاز نخواهد بود؛ چراکه که محتوای غنی آن پاسخی به مهم ترین نیازهای زندگی اوست.

0/5 (0 نقد و بررسی)