امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 563تاریخ انتشار : 18:37:54 - شنبه 3 فوریه 2018

خدابخش: صنعت برق یکی از اصلی‌ترین زیر ساخت‌های اشتغال است

خدابخش: صنعت برق یکی از اصلی‌ترین زیر ساخت‌های اشتغال است

استاندار آذربایجان شرقی صنعت برق را یکی از اصلی‌ترین زیر ساخت‌های اشتغال دانست و گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال در نیروگاه‌ها، صنایع سنگینی به پشتوانه‌ب وجود نیروگاه‌های برق ایجاد می‌شوند که اشتغال‌زایی به دنبال دارند. به گزارش ایسنا، «مجید خدابخش» در آیین کلنگ‌زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، اظهار کرد: از آقای رحمانی به […]

استاندار آذربایجان شرقی صنعت برق را یکی از اصلی‌ترین زیر ساخت‌های اشتغال دانست و گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال در نیروگاه‌ها، صنایع سنگینی به پشتوانه‌ب وجود نیروگاه‌های برق ایجاد می‌شوند که اشتغال‌زایی به دنبال دارند.

به گزارش ایسنا، «مجید خدابخش» در آیین کلنگ‌زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، اظهار کرد: از آقای رحمانی به عنوان سرمایه‌گذار این پروژه تقدیر و تشکر دارم. ۱۰۰ سال گذشته در همین  شهر تبریز اولین برق توسط بخش دولتی تولید شد که در ادامه دولت به‌جای سیاست‌گذاری خودش نیروگاه احداث می‌کرد!

خبر جدید  70درصد شهدا از جوانان بودند

وی ادامه داد: اجرای فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد زیرساخت‌ها توسط بخش خصوصی روش قابل قبول و مرسوم در سطح دنیاست.

خدابخش با بیان این‌که ساخت نیروگاه توسط تلاشگران و متخصصان داخلی بسیار ارزشمند است، گفت: مپنا به عنوان بزرگترین سازنده، طراح و نصاب نیروگاه‌های سیکل ترکیبی با ایجاد اشتغال برای چند هزار جوان فارغ التحصیل دانشگاهی افتخار جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که در کل استان با کمبود برق مواجه بودیم، اظهار کرد: برق یکی از محورهای توسعه استان است و از سوی آقای رحمانی این قول را می‌دهم که ظرفیت نیروگاه برق ارس در آینده به ۱۰۰۰ مگاوات افزایش یابد.

خبر جدید  حمایت از واحدهای تولیدی مشکل دار آذربایجان شرقی

خدابخش با بیان این‌که توجه به موضوعات زیست محیطی در احداث نیروگاه‌ها مدنظر مدیریت استان است، گفت: نیروگاه تبریز به دلایل زیست محیطی نوع سوخت مصرفی را تغییر داده است، ولی تجهیزات این نیروگاه نیاز به بازسازی و ارتقای تکنولوژی دارد.

خدابخش خواستار انتقال توربین وارد شده به کشور از مرز بندر عباس به نیروگاه سهند بناب شد.

خبر جدید  جهاد دانشگاهی توانسته محبوبیت خود در جامعه را حفظ کند

وی ابراز امیدواری کرد که مجوز احداث نیروگاه ۱۲۰۰ مگاواتی توسط شرکت ترکیه‌ای در نزدیکی صوفیان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی یادآور شد: با تکمیل نیروگاه‌های در حال ساخت، موانع توسعه‌ی استان رفع می‌شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)