امروز: جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 60749تاریخ انتشار : 20:46:49 - دوشنبه 11 نوامبر 2019

دانشگاه تبریز در حوزه‌های مهندسی و فناوری در جمع برترین دنیا قرار گرفت

دانشگاه تبریز در حوزه‌های مهندسی و فناوری در جمع برترین دنیا قرار گرفت

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تبریز گفت: در نظام رتبه بندی تایمز۲۰۲۰ و یواس. نیوز ۲۰۲۰ دانشگاه تبریز در حوزه‌های موضوعی مرتبط با مهندسی و فناوری در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته است.

رسول زوارقی، رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: طبق آخرین نتایج رتبه‌بندی موضوعی نظام جامع رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰، دانشگاه تبریز در حوزه‌های مهندسی و فناوری شامل زیرحوزه‌های مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی در میان ۹۰۳ دانشگاه دنیا، رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ دنیا و رتبه دوم دانشگاه‌های ایران را به خود اختصاص داده است.   زوارقی مطرح کرد: دانشگاه تبریز در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ مهندسی و فناوری همین نظام رتبه بندی رتبه چهارم ایران و ۶۰۱ تا ۷۰۰ دنیا را به خود اختصاص داد است همچنین بر مبنای نظام رتبه بندی یو. اس. نیوز ۲۰۲۰ نیز دانشگاه تبریز در حوزه موضوعی مهندسی رتبه جهانی ۱۷۸ را کسب کرده است.
رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تبریز در ادامه بیان کرد: در این رتبه‌بندی دانشگاه تهران به همراه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، رتبه اول و دانشگاه تبریز به همراه دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، یاسوج و کاشان رتبه دوم دانشگاه‌های ایران را به دست آورده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  مسابقه ملی کتیا با حضور ۵۰ تیم در دانشگاه تبریز برپا شد
0/5 (0 نقد و بررسی)