امروز: پنج شنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۸ -
کد خبر: 60257تاریخ انتشار : ۱۶:۵۲:۳۱ - سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

راه‌اندازی خط تولید خودروهای برقی در تبریز

راه‌اندازی خط تولید خودروهای برقی در تبریز

استاندار آذربایجان شرقی از راه‌اندازی خط تولید خودروهای برقی خبر داد.

شعار سال: محمدرضا پورمحمدی با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از اهتمام مدیریت ارشد استان برای تبدیل استان به قطب سوم خودروسازی کشور و راه‌اندازی خط تولید خودروهای برقی خبر داد و اظهار داشت: پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه حمایت‌ها و پیگیری‌های ارزشمندی انجام داده‌اند که امیدواریم در آینده نزدیک، بتوانیم در این زمینه نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم .

وی با بیان اینکه هیچ واحد تولیدی و صنعتی بحرانی در استان نداریم، گفت : بسیاری از مشکلات کارخانجات که در سال های گذشته وجود داشت، با اتخاذ تدابیری همچون تغییر مدیریت و تغییر مالکیت، برطرف شده است .

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این برنامه رادیویی، با اشاره به آتش‌سوزی اخیر در جنگل‌های ارسباران، گفت: در بازدیدی که از عملیات مهار آتش‌سوزی داشتم، به یکی از خبرنگاران گفتم که ارسباران، جان ماست و بر این باوریم که هر میراثی، چه تاریخی و چه مواهب طبیعی، سرمایه‌های اصلی ما هستند که باید نهایت تلاش برای حفظ و حراست از آنها انجام شود .

وی با انتقاد از افرادی که از این حادثه، بهره‌برداری سیاسی کردند، گفت : متاسفانه تعلل برخی نهادها از ارائه تجهیزات لازم برای مهار آتش‌سوزی، موجب تأخیر در این امر شد؛ با این حال بنده به عنوان نماینده دولت در استان، از زحمات و تلاش‌های تمام عوامل دخیل بویژه نیروهای تلاشگر بسیج، سپاه، ارتش و نیروهای مردمی قدردانی می‌کنم .

پورمحمدی به پروژه‌های قابل افتتاح استان در هفته دولت نیز اشاره کرد و گفت: در این هفته، ۷۸۹ پروژه خدماتی، اقتصادی و عمرانی در استان افتتاح می‌شود که از این تعداد، ۴۳۴ پروژه مربوط به مناطق روستایی است .

وی افزود: در هفته دولت ۵۵ پروژه ملی از جمله ۲۸ کیلومتر از آزادراه تبریز- ارومیه نیز افتتاح می‌شود . وی با اشاره به سیاست‌های خصمانه استکبار جهانی علیه ملت ایران در چهل سال گذشته، عنوان کرد: به‌رغم شرایط سخت اقتصادی و اتفاقاتی مانند جنگ تحمیلی، مردم ایران همواره در مسیر خودکفایی حرکت کرده و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند .

پورمحمدی با بیان اینکه استکبار جهانی، آرزوی سقوط نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران را به گور خواهد برد، افزود: جمهوری اسلامی با اقتدار هرچه بیشتر، روند پیشرفت و توسعه را ادامه خواهد داد و مردم ما با تجربه‌ای که از شرایط سخت گذشته به دست آورده‌اند از این پس نیز با روحیه مقاومت، در برابر زیاده‌خواهی استکبار ایستاده و تمام سختی‌ها را به فرصت‌های مناسب برای شکوفایی در بخش‌های مختلف تبدیل خواهند کرد .

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه “آذربایجان، سر ایران است”، گفت: تبریز و آذربایجان در برهه‌های مختلف سیاسی و تاریخی به خوبی امتحان پس داده‌اند و در تمام ادوار تاریخی همچون دفاع مقدس و سازندگی، در توسعه و آبادانی میهن اسلامی پیشگام بوده‌اند .

پورمحمدی به بخشی از ظرفیت‌های جغرافیایی، اقتصادی و صنعتی استان اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مهم و حساس کشور است که همواره در مسیر توسعه و شکوفایی کشور، موثر و نقش آفرین بوده است .

وی با اشاره به تحول و توسعه در بخش کشاورزی استان، اظهار داشت: مساحت اراضی زیر کشت گلخانه‌ای در استان به ۳۲۰ هزار هکتار رسیده و روند توسعه آن نیز ادامه دارد و بر همین اساس، استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های برتر کشور در این حوزه محسوب می‌شود . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ ۴ شهریور ۹۸، کد مطلب: ۱۳۹۸۰۶۰۴۰۰۰۴۶۶: www.farsnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید