امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 221تاریخ انتشار : 10:06:22 - سه‌شنبه 9 ژانویه 2018

رشد ۱۶۵ درصدی صادرات ارس/ صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی به ۲٫۲ میلیارد دلار می‌رسد

رشد ۱۶۵ درصدی صادرات ارس/ صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی به ۲٫۲ میلیارد دلار می‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از رشد ۱۶۵ درصدی صادرات از منطقه آزاد ارس به کشورهای هدف خبر داد و اظهار امیدواری کرد که صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی تا پایان سال به ۲٫۲ میلیارد دلار برسد. شعار سال: حسین نجاتی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: رفع محدودیت سازمان توسعه […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از رشد ۱۶۵ درصدی صادرات از منطقه آزاد ارس به کشورهای هدف خبر داد و اظهار امیدواری کرد که صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی تا پایان سال به ۲٫۲ میلیارد دلار برسد.

شعار سالحسین نجاتی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: رفع محدودیت سازمان توسعه نباتات در صادرات خشکبار، افزایش صادرات محصولات کشاورزی و افزایش بازارهای صادراتی از دلایل اصلی افزایش صادرات از منطقه آزاد ارس است.

وی با اشاره به اینکه صادرات استان تا ۹ ماهه نخست امسال حدود ۱٫۵ میلیارد دلار بود که در مقایسه با صادرات ۱٫۳ میلیارد دلاری سال گذشته، ۹٫۳ درصد از لحاظ ریالی و ۱۷٫۸ درصد از لحاظ وزنی افزایش یافته است.

خبر جدید  برخورد دو دستگاه موتورسیکلت در محور اهر- مشکین شهر

وی با بیان اینکه رقم صادرات استان باید تا پایان سال به ۲٫۲ میلیون دلار برسد، افزود: ۴۵ درصد کالاهای صادراتی آذربایجان‌شرقی صنعتی است و ۱۱٫۶ درصد محصولات پتروشیمی، ۱۱٫۵ درصد کشاورزی، ۹٫۳ درصد محصولات منطقه آزاد ارس، ۷٫۱ درصد فرش و صنایع دستی، ۷ درصد فلزات و سایر محصولات است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: صنایع صادرات خود را از گمرکات استان انجام می‌دهند که امسال میزان صادرات دلاری از استان ۲۱ درصد افزایش یافته است.

وی عمده بازارهای صادراتی استان را به ترتیب عراق، ترکیه، افغانستان، ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، روسیه، پاکستان، ایتالیا و بلغارستان عنوان کرد.

خبر جدید  سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی منصوب شد

نجاتی افزود: محصولات آذربایجان شرقی به ۱۰۱ کشور دنیا صادر می‌شود که عراق و ترکیه رقم عمده آن را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی، افزود: مصداق‌های موانع تولید را در ۳۰ مورد استخراج کرده‌ایم که اگر ۴ مشکل اساسیِ «حذف جرایم بانکی، بیمه و مالیات»، «نوسازی ماشین آلات و تکنولوژی صنایع»، «قطع آب و برق و انشعابات در مواقع بدهی» و «تقویت مدیریت صنعتی» را رفع کنیم، بیش از ۶۰ درصد مشکلات تولید حل می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۳۷ درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اجرا شده و بقیه هنوز عملیاتی نشده است، گفت: بر اساس پیش‌بینی، با تصمیمات این کارگروه باید ۱۷ هزار و ۶۰۰ شغل افزایش یا تثبیت شود که تاکنون ۳۷ درصد این مصوبات عملیاتی شده است.

خبر جدید  ممنوع شدن ورود گردشگران به تالاب بناب

نجاتی ادامه داد: ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کشور پرداخت شده است که در آذربایجان‌شرقی ۶۱۲ واحد با ۳۶۸ میلیارد تومان از نظر تعداد ثبت نام رتبه نخست را دارد ولی در پرداخت رتبه ۶ هستیم که ۱۱٫۳ درصد درخواست‌ها پرداخت شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار ۱۸دی ۹۶، کدمطلب:۱۳۹۶۱۰۱۸۰۰۱۰۹۹، www.farsnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)