امروز: سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61499تاریخ انتشار : 7:55:37 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

رونمایی از نسل جدید موتور‌های تراکتور در شرکت تراکتورسازی ایران

رونمایی از نسل جدید موتور‌های تراکتور در شرکت تراکتورسازی ایران

موتور دیزلی چهار سیلندر نسل جدید تراکتور، مجهز به سیستم پاشش سوخت کنترل الکترونیکی، به همت متخصصان دانشگاه صنعتی سهند و شرکت موتور سازان مجموعه تراکتور سازی ایران رونمایی شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو و به نقل از دانشگاه صنعتی سهند، در سال جهش تولید، نسل جدید موتور‌های دیزلی چهار سیلندر تراکتور در شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران در آیینی در تبریز رونمایی گردید.

محمد شهباز، مدیرعامل شرکت موتورسازان شرکت تراکتورسازی ایران در تبریز در این آیین گفت: ظرفیت سالانه تولید موتور‌های چهار سیلندر در این شرکت ۲۰ هزار دستگاه است که به راحتی می‌توانیم این تیپ جدید را جایگزین نسل قبلی بکنیم.

شهباز افزود: البته تولید نسل جدید موتور‌های چهار سیلندر دیزلی تراکتور در شرکت موتورسازان متناسب با نیاز بازار و سفارش مشتریان خواهد بود.

خبر جدید  نمایشگاه دستاورد‌های مرکز رشد دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا افتتاح شد

میرعلی اصغر مفید، مدیر تحقیق و توسعه شرکت موتورسازان نیز اعلام کرد: طراحی و ساخت این موتور با همکاری متخصصان و اساتید دانشگاهی از جمله اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی سهند دکتررحیم خوشبختی و دکترمجتبی یزدانی انجام شده است که این موضوع توسط مدیرعامل شرکت موتورسازان و مدیرعامل مجموعه تراکتورسازی ایران نیز مورد تایید قرار گرفته و این همکاری را گام بسیار مهمی در جهت ارتباط عملی و موثر دانشگاه با صنعت عنوان کرده و بر استمرار آن در پروژه‌های آتی این شرکت تاکید کردند.

خبر جدید  دانشگاه تبریز بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

مفید افزود: گشتاور موتور از ۳۳۰ به ۴۰۰ نیوتون متر رسیده و آلایندگی دوده آن نیز صفر شده است. ۷۵ درصد قطعات موتور جدید داخلی است و برای بومی سازی ۲۵ درصد باقیمانده با استفاده از توان قطعه سازان داخلی نیز برنامه ریزی شده است.

ابوالفتح ابراهیمی، مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ایران نیز گفت: در سال جدید طراحی و تولید ۲ موتور جدید ۴۱۲۰ و ۴۵۰ در شرکت موتورسازان با استفاده از توان علمی متخصصان داخلی و دانشگاهی برنامه ریزی شده است. این ۲ موتور جدید قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری خواهند داشت، ضمن اینکه کاربری ادوات جدید با نصب آنان بر روی تراکتور امکان پذیر خواهد شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  احترام دانشگاه به فرمانده / دانشجویان برای شهید سلیمانی چه کردند؟
0/5 (0 نقد و بررسی)