امروز: دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 60546تاریخ انتشار : 7:47:33 - جمعه 11 اکتبر 2019

سفیر کره جنوبی در ایران با رئیس دانشگاه تبریز دیدار کرد

سفیر کره جنوبی در ایران با رئیس دانشگاه تبریز دیدار کرد

سفیر کره جنوبی در ایران در هیاتی با حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه راه‌های توسعه همکاری‌های تعاملات علمی مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از دانشگاه تبریز، یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران در هیئت با حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز راه‌های توسعه همکاری‌های تعاملات علمی مشترک را مورد بررسی قرار دادند.   رئیس دانشگاه تبریز در این دیدار که طبق برنامه ریزی قبلی انجام شده توسط مدیریت همکاری‌های علمی و بین المللی این دانشگاه، هماهنگی‌های وزارت عتف و امورخارجه سفیر کره جنوبی به اتفاق هیاتی طی سفر به تبریز در دانشگاه تبریز حضور یافته بود، با اشاره به سابقه ۸۰۰ ساله آموزش عالی در شهر تبریز و وجود دانشگاه بین المللی ربع رشیدی به معرفی دانشگاه تبریز پرداخت،     مجیدی بیان کرد: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه بززگ قدیمی کشور و داشتن دانشکده‌های متعدد در رشته‌های متنوع عهده دار مسئولیت‌های بزرگ بین المللی در تولید علم و فناوری در منطقه شمالغرب کشور است.

خبر جدید  جهادگران دانشگاه آزاد میانه به مناطق زلزله زده اعزام شدند

یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه تبریز اعلام کرد که حضور در دانشگاه‌ها همیشه برای وی الهام بخش بوده، چرا که پتانسیل عظیم علمی این دانشگاه‌ها برای وی انگیزه و ایده برنامه ریزی‌های جدید بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با رئیس این دانشگاه را، طبق مطالعه قبلی خود، به عنوان دانشگاهی با پتانسیل عظیم که می‌تواند در تعاملات علمی بین المللی بسیار اثرگذار باشد، انتخاب کرده است، تصریح کرد: تمام توان خود را جهت نزدیکتر کردن دانشگاه تبریز به موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های کره جنوبی به کارخواهد گرفت.

خبر جدید  چهارمین المپیاد ورزش‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در ساری برگزار می‌شود/ حضور دانشجویان تبریزی در مسابقات فوتسال

سفیر کره جنوبی در ایران در پایان این دیدارخواهان راه اندازی دفتر کره جنوبی تحت عنوان Korea corner که مشابه آن در دانشگاه اصفهان نیز راه اندازی شده، خواستارشد.

سعید شجاعی مدیر همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه نیز در این دیدار صمن ارایه آماری از مقالات مشترک و پروژه‌های تحقیقاتی بین اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز و محققان کشور کره جنوبی به وضعیت قابل توجه این همکاری‌های علمی مشترک اشاره کرد، اضافه کرد: ما خواهان اختصاص سهمیه بورس تحقیقاتی KGS به دانشگاه تبریز ویژه دانشجویان این دانشگاه هستیم.

خبر جدید  تشکل‌های دانشجویی آذربایجان شرقی کشتار و شکنجه مسلمانان هند را محکوم کردند

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وجود مراکز نوآوری و رشد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه تبریز خواستار مساعدت سفارت کره جنوبی در فراهم آوردن امکان حضور شتابدهنده‌های کره‌ای در این مراکز شد.

لازم به ذکر است، در پایان این دیدار یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران و هیات همراه وی از مراکز رشد و نوآوری دانشگاه بازدید کردند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)