امروز: چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 53310تاریخ انتشار : 2:56:11 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019

ضرورت تعریف ساختار مشخص برای تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده

ضرورت تعریف ساختار مشخص برای تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده

محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با اشاره به آمار کالاهای قاچاق منهدم شده در یک سال گذشته، گفت:دستگاه‌های مرتبط باید در کمترین زمان ممکن به استعلام‌های این سازمان پاسخ دهند.در این جلسه موضوع بازگشایی گمرک خداآفرین و اعمال مقررات کالای همراه مسافر در این نقطه مرزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شعار سال :استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده توسط سازمان اموال تملیکی شد و گفت: دستگاه‌های مرتبط باید در کمترین زمان ممکن به استعلام‌های این سازمان پاسخ دهند.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با اشاره به آمار کالاهای قاچاق منهدم شده در یک سال گذشته، گفت: بخشی از این کالاها بویژه کالاهای دارای تاریخ مصرف، به خاطر تأخیر در تعیین تکلیف، غیرقابل استفاده شده است که باید برای این موضوع تدبیر شود.

خبر جدید  استعفا ندادم،‌ برکنارم کردند/ آقایی به نام “م” بدهکار بزرگ هماست

وی با بیان اینکه باید ساختار مشخصی برای تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده ایجاد شود، افزود: در صورتی که این کالاها در زمان مناسب تعیین تکلیف شوند نیازی به انبارهای متعدد برای نگهداری آنها نخواهد بود.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق همچنان باید در اولویت باشد، گفت: در عین حال فرایند رسیدگی و تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده نیز باید با سرعت بیشتری طی شود و دستگاه‌هایی که مسئول ارزیابی و اعلام نظر در خصوص کیفیت این کالاها هستند، در کمترین زمان به استعلام‌های سازمان اموال تملیکی پاسخ دهند.

خبر جدید  مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان آذربایجان شرقی اعلام شد

وی از سازمان اموال تملیکی نیز خواست تا برآوردی از حجم کالاهای قاچاق کشف‌شده و ظرفیت انبارهای موجود ارائه کند تا اگر نیاز به افزایش انبارهای این سازمان است، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای از ظرفیت انبارهای عمومی استفاده شود.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص فعالیت گمرک خداآفرین نیز بر ارزیابی و بازرسی مجدد زیرساخت‌ها و ملزومات این منطقه تأکید کرد و گفت: یک گروه کارشناسی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسئول این موضوع را بررسی و به دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا اعلام کند.

خبر جدید  تولید 20 درصد مواد پروتئینی و فراورده های خام دامی عشایر آذربایجان شرقی

در این نشست گزارش سازمان اموال تملیکی درخصوص کالاهای قاچاق کشف‌شده ارائه و نسبت به تعیین تکلیف آنها بحث و تبادل نظر شد.

همچنین موضوع بازگشایی گمرک خداآفرین و اعمال مقررات کالای همراه مسافر در این نقطه مرزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:۳ اردیبهشت۱۳۹۸،کدخبر:۸۳۷۴۶۲،www.borna.news


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)