امروز: جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61991تاریخ انتشار : 23:34:59 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

ضرورت مناسب‌سازی بیش‌تر فضا‌های شهری برای معلولین

ضرورت مناسب‌سازی بیش‌تر فضا‌های شهری برای معلولین

مدیرعامل مؤسسه نابینایان بصیر گفت:نیازمند مناسب‌سازی بیشتر فضا‌های شهری برای جامعه معلولین و به خصوص نابینایان هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،مهدی رفعتی مدیرعامل مؤسسه نابینایان بصیر گفت: با وجود اینکه شهر تبریز شهر اولین‌ها بود و اولین مدارس نابینایان و ناشنوایان نیز در تبریز احداث شده است، ولی اقدامات صورت گرفته برای تسهیل امور معلولین کافی نیست.

او افزود: ساختمان‌های اداری، معابر، پارک‌ها و فضا‌های شهری می‌تواند با نظارت شورا برای نابینایان مناسب سازی شود و مطابق قانون باید وسایل حمل و نقل عمومی برای معلولین و نابینایان مناسب سازی شده و رایگان باشد.

خبر جدید  دعوت جوان فرنگی‌کار آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی

اوبا اشاره به درخواست‌های جامعه معلولین از اعضای شورای اسلامی شهر اضافه کرد: دو درخواست ما از شورای شهر، تسهیل امور نابینایان در فضا‌های شهری و حمل و نقل رایگان و حمایت مؤثر از مؤسسه نابینایان بصیر به عنوان مؤسسه موفق کشوری است که امیدواریم با تصمیمات شورا نوید موافقت و اجرایی شدن این درخوست‌ها را به جامعه نابینایان بدهیم.

خبر جدید  ۱۶۰ واحد صنعتی فعال در شهرستان بناب

مؤسسه نابینایان بصیر، مؤسسه‌ای غیرانتفاعی در تبریز است که ۸۰۰ نفر از نابینایان استان را به صورت مستقیم و ۶ هزار نفر از خانواده‌های آن‌ها را به صورت غیر مستقیم تحت پوشش قرار داده است که شامل ارائه خدمات فرهنگی، هنری، آموزشی و رفاهی است.

انتهای پیام/

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  آغاز پویش همدلی مومنانه در آذربایجان شرقی
0/5 (0 نقد و بررسی)