امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 256تاریخ انتشار : 8:31:13 - دوشنبه 13 نوامبر 2017

عبور تنها ۶ درصد از معرفی شده های تسهیلات طرح رونق تولید در آذربایجان شرقی از هفتخوان بانک ه

عبور تنها ۶ درصد از معرفی شده های تسهیلات طرح رونق تولید در آذربایجان شرقی از هفتخوان بانک ه

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی گفت: فقط ۶درصد معرفی شده های سال ۹۶تسهیلات طرح رونق تولید در آذربایجان شرقی موفق شدند از هفتخوان بانک عبور کنند. شعار سال: سخاوت خیرخواه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در سال ۹۶ به تعداد ۸۶۶ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید […]

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی گفت: فقط ۶درصد معرفی شده های سال ۹۶تسهیلات طرح رونق تولید در آذربایجان شرقی موفق شدند از هفتخوان بانک عبور کنند.

شعار سالسخاوت خیرخواه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در سال ۹۶ به تعداد ۸۶۶ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید به سیستم بانکی معرفی شده اند که تاکنون فقط از محل مصوبات ۹۶ تنها ۵۵ واحد تولیدی که ۶٫۳۵ درصد را شامل می شود، موفق به دریافت تسهیلا شده اند.

وی با بیان اینکه ضعف در سیستم بانکی در ارجاع به شعبه و تکمیل مدارک مشهود است گفت: فقط ۶٫۳۵ درصد معرفی شده ها پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ضعیف است.

خیرخواه در تشریح رتبه استان در تعداد ثبت نام برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید سال ۹۶ افزود: در کل کشور ۳۵ هزار و ۴۱۶واحد در سایت بهین یاب برای استفاده از تسهیلات طرح رونق تولید ثبت نام کرده اند که استان آذربایجان شرقی با ۲ هزار و ۹۷۱ ثبت نام که ۸٫۳۸ درصد از کل ثبت نام های کشور را شامل می شود بعد از مازندران در رتبه دوم کشوری قرار دارد .

خبر جدید  دانش آموزان به صورت رایگان آموزش ترافیک می بینند

خیرخواه اضافه کرد: از مجموع ثبت نام استان ۴۰۱ واحد با ۱۳٫۴۹ درصد در داخل شهرک های صنعتی استان قرار دارند که این تعداد در کل کشور ۶ هزار و ۸۴۷ واحد می باشد که در داخل شهرک های صنعتی قرار دارند.

وی ادامه داد: از کل ثبت نامی های استان ۲ هزار و ۵۳ واحد با ۶۹٫۱۰ درصد کل ثبت نامی های استان مربوط به واحدهای جهادکشاورزی و ۹۱۸ واحد با ۳۰٫۹۸ درصد مربوط به واحدهای صنعتی است که در کل کشور ۲۳ هزار و ۳۰۸ واحد کشاورزی و ۱۲ هزار و ۱۰۸ واحد صنعتی ثبت نام کرده است.

وی یاد آور شد: از مجموع ثبت نامی ها ۴۸ واحد با ۱٫۱۶ درصد هم مربوط به واحدهای معدنی می باشد که در کل کشور ۵۲۴ واحد معدنی ثبت نام کرده اند که آذربایجان شرقی رتبه اول در ثبت نام واحد های معدنی را دارد. از مجموع ثبت نام های استان ۲ هزار و ۳۹۹ واحد صنعتی و کشاورزی دارای پروانه بهره برداری بوده با ۸۰٫۴۷ درصد از کل ثبت نامی ها درخواست سرمایه در گردش نموده اند و ۵۲۴ طرح تولیدی صنعتی و کشاورزی با ۱۶٫۶۳ درصد درخواست سرمایه ثابت داشته اند. در کل کشور ۷۶٫۵۶ درصد درخواست سرمایه در گردش و ۲۱٫۸۶ درصد درخواست سرمایه ثابت دارند. در منطقه آزاد ارس هم ۱۸ واحد ثبت نام کرده است.

خبر جدید  دستگاه‌ها ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنند

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی در ادامه در خصوص آمار تجمعی این طرح در استان خاطر نشان کرد: تا کنون ۸۶۶ واحد و طرح تولیدی صنعتی و کشاورزی که ۲۹٫۱۴ درصد ثبت نامی ها می باشد در کارگروه بررسی، تصویب و به بانک معرفی شده است و از نظر تعداد معرفی به بانک در مقایسه کشوری که مجموعا ۴ هزار و ۳۱۶ واحد می باشد، استان در رتبه ۴ کشوری قرار دارد که با طی مراحل بازدید، تشکیل پرونده، کمیته بررسی و کمیته استانی به سیستم بانکی به ارزش ۶۱۱ میلیارد تومان معرفی شده است که از این تعداد ۵۵ واحد به مبلغ ۶۵ میلیارد تومان پرداخت شده است که از نظر تعداد در رتبه ۱۳کشوری و از نظر مبلغ در رتبه ۱۱ کشوری و از محل انتقالی های ۹۵ نیز در سال ۹۶ به تعداد ۷۷ واحد به ارزش ۷۷ میلیارد تومان پرداخت شده است که از نظر تعداد در رتبه ۳ کشوری و از نظر مبلغ در رتبه ۲کشوری قرار دارد. در مجموع از محل طرح رونق تولید در سال ۹۶ با لحاظ انتقالی های ۹۵ برای ۱۳۲ واحد تولیدی به ارزش ۱۳۸میلیارد تومان پرداخت شده است. که از نظر تعداد در رتبه ۶ کشوری و از نظر مبلغ هم در رتبه ۶کشوری قرار گرفته است.

خبر جدید  شادی مردم تبریز در خیابان‌های شهر+فیلم

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی نصر ، تاریخ انتشار ۲۱ آبان ۹۶، کدمطلب:۷۷۳۶۷ ، www.nasrnews.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)