امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 1149تاریخ انتشار : 14:01:08 - چهارشنبه 7 فوریه 2018

فرهنگ قرآنی در کل جامعه حاکم شود

فرهنگ قرآنی در کل جامعه حاکم شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: نمی‌توانیم بگوییم که به وظایف خود در قبال قرآن عمل کرده‌ایم؛ چرا که فرهنگ قرآنی باید در کل جامعه حاکم باشد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمد علی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز در مراسم تجلیل از […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: نمی‌توانیم بگوییم که به وظایف خود در قبال قرآن عمل کرده‌ایم؛ چرا که فرهنگ قرآنی باید در کل جامعه حاکم باشد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سیدمحمد علی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز در مراسم تجلیل از ۱۶۰ حافظ قرآن کریم در تبریز، با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) این جامعه را برای فرهنگ قرآن آماده کرد که کار عظیمی بود و باید در دهه فجر و تمامی ایام یاد و نام این بزرگ مرد را گرامی بداریم گفت: مقام معظم رهبری ساعت‌ها برای قرائت و ترویج فرهنگ قرآن در جامعه وقت می‌گذارند که باید این رفتارها الگوی تمامی مسئولان قرار گیرد.

خبر جدید  برپایی نمایشگاه کتاب در جلفا

وی، گفت: رشد و تربیت پرشمار حافظان قرآن در سنین پایین از برکات انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: نمی‌توانیم بگوییم که به وظایف خود در قبال قرآن عمل کرده‌ایم؛ چرا که فرهنگ قرآنی باید در کل جامعه حاکم باشد.

حجت الاسلام آل هاشم، با بیان این‌که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قرآن کریم از مهجوریت نجات پیدا کرد، افزود: البته در گذشته هم مسلمانان اهل قرآن بودند اما به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران اکنون فرهنگ قرآنی در جامعه حاکم شده است.

خبر جدید  کاراته کاران آذربایجان شرقی در مسابقات آسیایی درخشیدند

امام جمعه تبریز، گفت: موسسه مهد قرآن و عترت سال‌هاست که در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش آن قدم برمی‌دارد، از هیئت‌امنا و مدیرعامل موسسه و همچنین سازمان‌ تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و… که در ارتباط با قرآن تلاش و همکاری می‌کنند، قدردانی کرده و امید است خداوند به همه توفیق روخوانی، حفظ و تدبر آیات قرآنی را عطا فرماید و این موارد هم مقدمه‌ای برای عمل کردن قرآن باشد.

خبر جدید  منصور به بهانه گرفتن کارنامه جبهه رفت، پس از 30 سال برگشت

 حجت‌الاسلام آل‌هاشم در پایان تاکید کرد: حفظ و آشنایی با معانی و مفاهیم قرآنی و قرائت قرآن بدون عمل به آن فایده‌ای نخواهد داشت، این‌ها همه مقدمه‌ای است تا عامل قرآن باشیم.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)