امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 386تاریخ انتشار : 13:19:22 - یکشنبه 4 فوریه 2018

فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس برای نسل جدید و جوان تبیین شود

فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس برای نسل جدید و جوان تبیین شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام والمسلیمین آل هاشم یکشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز فرهنگی دفاع قدس آذربایجان شرقی در پارک موزه شیمیم گفت: نیروهای مسلح و ارتش و سپاه و بسیج و جهاد سازندکی و عشایر در دوران دفاع مقدس فداکار ها و دلاوری هایی کردند که نباید فراموش کرد . وی افزود : […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام والمسلیمین آل هاشم یکشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز فرهنگی دفاع قدس آذربایجان شرقی در پارک موزه شیمیم گفت: نیروهای مسلح و ارتش و سپاه و بسیج و جهاد سازندکی و عشایر در دوران دفاع مقدس فداکار ها و دلاوری هایی کردند که نباید فراموش کرد .

وی افزود : لازم است همگان به ویژه نیروهای مسلخ در محتوای این مرکز فرهنگی تلاش و تامین کنند و از نظر محتوا اینجا  را ارزشمند بدانند چرا که حضور در چنین نمایشگاه ها و مراکز فرهنگی  یاد و خاطره جبهه های نبرد حق علیه باطل و دوران هشت سال دفاع مقدس را تداعی می کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: ما امروز جنگ مستقیم با دشن نداریم اما نیازمند تبیین فرهنگ ۸ سال دفاع مقدس هستیم زیرا این فرهنگ همانند دژه مستحکم است که به هیچ وجه قابل تسخیر نسیت و باید ضمن آشنایی با این فرهنگ برای حفظ و انتقال ارزش های آن به جامعه به ویژه به نسل جدید و جوان جامعه تلاش کنیم .

وی  افزود : اکنون نزدیک سه دهه از دفاع مقدس می گذرد و لازم است به گونه ای شایسته حماسه سازی ها و دلاوری های ملت و ارزش های اسلامی دفاع مقدس درمیان نسل جدید و جوان معرفی و تعبین شود و ایجاد نمایشگاه ها و مراکز فرهنگی دفاع مقدس یکی از راهکار های انتقال دفاع مقدس به نسل جدید و جوان جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در پایان تصریح کرد: راه اندازی کاروان راهیان نور در ایام تعطیلات نوروزی یکی دیگر از راه کارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس  به نسل جدید و جوان جامعه ماست.

 

خبر جدید  ۶۳ سازمان مردم نهاد در آذربایجان‌شرقی فعال هستند

 

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)