امروز: جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61046تاریخ انتشار : 8:59:26 - سه‌شنبه 11 فوریه 2020

قرارگرفتن دانشگاه تبریز در رتبه‌های جهانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

قرارگرفتن دانشگاه تبریز در رتبه‌های جهانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز در طول حیات فعالیت خود و بعد از انقلاب، بر اساس اعلام رتبه‌های جهانی و کشوری جزو دانشگاه‌های برتر و جامع کشور بوده است.

میر رضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تشریح دستاورد‌های دانشگاه تبریز در ۴ دهه انقلاب گفت: دانشگاه تبریز در طول حیات فعالیت خود و بعد از انقلاب، بر اساس اعلام رتبه‌های جهانی و کشوری جزو دانشگاه‌های برتر و جامع کشور بوده است، دانشگاه قبل از انقلاب ۱۲ هزار نفر دانشجو داشت که امروزه این تعداد به برکت انقلاب بیش از ۲۰ هزار دانشجوی رسیده که ۴۰ درصد این دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و از این تعداد هم ۱۱ درصد دانشجوی دکتری هستند.
مجیدی مطرح کرد: هم اکنون در دانشگاه تبریز ۸۰۰ نفر هئیت علمی فعالیت می‌کنند که بیش از نیمی از آنان در مرتبه علمی دانشیار و استاد هستند و از این تعداد نیز ۱۲ نفر جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند و ۵ چهره هم چهره ماندگار علمی کشور است..
رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه این دانشگاه در گسترش آموزش عالی در منطقه نیز نقش مهم و تعیین کننده‌ای داشته است، خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز، اردبیل، مراغه و بناب حاصل رشد و توسعه این دانشگاه بود و همچنین این دانشگاه در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۰ دانشکده، چندین دانشکده اقماری در شهرستان‌های اهر، میانه و مرند، وجود داشتن چندین قطب‌های علمی، مرکز تحقیقاتی،۳۰۰ آزمایشگاه تحقیقاتى و … این دانشگاه را به یکی از دانشگاه‌های بین المللی، سطح یک و برتر کشور تبدیل کرده است.
وی گفت: دانشگاه تبریز در کشور نیز در رتبه یک تا چهار دانشگاه‌های کشور قرار داشته و در سال‌جاری نیز در حوزه ارتباطات بین‌المللی در رتبه دوم قرار گرفته و همچنین جزو سه دانشگاه حامی پژوهش معرفی شده است.
مجیدی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا را از جمله برنامه‌های کلان این دانشگاه است توسعه دیپلماسی علمی، عضویت در اتحادیه‌های دانشگاه‌های جهان، جذب دانشجویان خارجی، تولید مقالات مشترک، اجرای طرح‌ها و … از جمله گام‌های موثر برای بین المللی‌تر شدن دانشگاه تبریز است که در این راستا در سال‌های اخیر گام‌های موثری برداشته شده است.
رئیس دانشگاه تبریز اظهار کرد: بیش از ۳۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که با برنامه ریزی و اقدامات موثر از جمله امضای تفاهم همکاری با دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، می‌خواهیم این تعداد در آینده نزدیک افزایش چشمگیری داشته باشد.   وی با اشاره به مبحث انتخابات پیش رو تاکید کرد: همه اقشار مختلف جامعه برای خنثی کردن توطئه دشمنان باید حضور گسترده در پای صندق های رای داشته باشند. امروزه با توجه به شرایط خاص کشورمان، درسته مردم با مشکلاتی روبرو هستند، اما برای خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان باید همچون گذشته در انتخابات حضور گسترده ای داشته باشیم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ایده‌های برتر حوزه انرژی در دانشگاه تبریز مشخص شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)