امروز: پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61904تاریخ انتشار : 15:54:59 - جمعه 11 سپتامبر 2020

لزوم اقدام عملی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی

لزوم اقدام عملی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مشکلات اقتصادی برای مردم شکننده است گفت: مسئولان به وظیفه ذاتی خود در قبال مردم عمل و تورم کمرشکن را مهار کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، در خطبه‌های نماز جمعه تبریز افزود: آقایان مسئول! کجاست آن وعده‌هایی که برای رفع مشکلات جامعه و رونق اقتصادی داده بودید؟ یک جوان چگونه یک پراید ۱۱۰ میلیون تومانی را بخرد؟ جوانی که تازه ازدواج کرده است آیا امکان دارد تا ۱۱۰ میلیون تومان به پراید پرداخت کند؟

وی با محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اعظم(ص) تصریح کرد: توهین به مقدسات مسلمان شکستن حرمت همه ادیان توحیدی و پیامبران الهی است و همه آزادی خواهان بیدار جهان وظیفه دارند به اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی پاسخ دهند.
خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در پی این اقدام نشریه فرانسوی بیان کرد: وحدت اسلامی، بیداری مقاومت اسلامی و برخورد هوشمندانه با این قبیل امور، انقلابی بر ضد حرکت‌های جنایت بار آمریکا و رژیم صهیونیستی و جهان غرب خواهد شد.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: مردم قهرمان آذربایجان ضمن محکومیت شدید این اقدام جنون آمیز و اقدام شیطانی از دستگاه دیپلماسی امور خارجه کشور و سایر نهاد‌ها و دستگاه‌های فرهنگی فعال در حوزه بین الملل اتخاذ تصمیمات هوشمندانه، خردمندانه و قاطعانه را با استفاده از ظرفیت‌های مجامع و نهاد‌های بین الملل اسلامی دیگر ادیان توحیدی برای مقابله با این حرکت طراحی شده و خبیثانه خواستار هستند.   وی با ابرار تاسف از افزایش تعداد بستریان کرونایی به خصوص در استان گفت: اعضای کادر درمان استان خسته شده اند، ولی متاسفانه همیشه شاهد تجمعات زیادی در پارک‌ها، مجالس مختلف و بازار‌ها بدون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هستیم.

خبر جدید  خوشه های انگور ملکان در قاب عکس هنرمندان

وی با اشاره بر اینکه برخی‌ها به من پیامک داده بودند که چرا در این وضعیت نماز جمعه برپا می‌شود، افزود: نماز جمعه با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا برگزار می‌شود و دستور بر این است که هر جا قرمز نباشد می‌توان با رعایت اصول بهداشتی نماز جمعه اقامه شود که الحمدالله نمازگزاران شیوه نامه های بهداشتی را بسیار خوب رعایت می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه خطبه‌ها با اشاره به روز شعر و ادب فارسی و سالروز درگذشت استاد شهریار خاطرنشان کرد: غالب اشعار شهریار، شعر متعهد و انقلابی است و خدماتی که این شاعر بلند آوازه از طریق اشعارش به جامعه داشته است فراموش شدنی نیست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به عشق شهریار به امام راحل، انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب و همچنین سرزمین مادری خود تاکید کرد: شعرای کشورمان باید طبق توصیه‌های رهبر معظم انقلاب، شهریار را الگوی خود قرار دهند.

خبر جدید  اخبار 100 ثانیه 21 مرداد شبکه سهند

وی عشق و ارادت شهریار به مولای متقیان حضرت علی علیه السلام را هم مورد اشاره قرار داد و گفت: شعر شهریار از این منظر قابل توجه است که خاص و عام وی را دوست دارند و طیف وسیعی از مخاطبان استاد شهریار با اشعارش در محرم بر امام حسین علیه السلام و یارانش گریان و عزادار هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت‌های تقویمی هفته به روز سینما اشاره کرد و افزود: از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران سینما اعم از کارگردانان، بازیگران، فیلمبرداران، صدا برداران و هر کسی که در این عرصه به نحوی ایفتی نقس دارد و در راستای ترویج ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کند، قدردانی می‌کنم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، یک صدمین سالگرد شهادت مرحوم شیخ محمد خیابانی را گرامی داشت و اضافه کرد: وی در مقابل اولتیماتوم روس و استعمار انگلیس تمام قد ایستاد و کار‌های بسیار ارزنده‌ای در برابر استبداد داخلی استکبار خارجی انجام داد.
خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه شیخ محمد خیابانی آذربایجان را جزو لاینکف ایران می‌دانست گفت: همایشی با عنوان این رهبر مبارز آذربایجانی در تبریز و با همراهی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

خبر جدید  رژیم آل سعود ، جنایتکار و ناقض حقوق بشر

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش دیگری خطبه‌های این هفته با قدرداتی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز در برگزاری همایش کیفی برای گرامی داشت شهید محراب آیت‌الله سید اسدالله مدنی افزود: این عالم مجاهد نستوه در دوران خاص و بحران در منطقه به نحو مناسب مدیریت کرد و با حضور در جبهه نقش بسیار ارزشمند ایفا کرد و خود ساخته‌ای بود که جامعه‌سازی کرد.
نماینده ولی فقیه دراستان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به دیدار خود با موزه داران تبریز گفت: آثار برجای مانده از بزرگان و فرهیختگان و همچنین اسناد تاریخی بسیار ارزشمند است از این رو ضروری است شورای شهر، کمیسیون فرهنگی و شهرداری تبریز برای جانمایی و ایجاد موزه‌ای برای نمایش گذاشتن اشیا و وسایل موزه داران توجه جدی داشته باشند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)