امروز: پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61605تاریخ انتشار : 9:04:44 - شنبه 11 جولای 2020

محرومیت‌زدایی از روستاها، اساس توسعه استان است

محرومیت‌زدایی از روستاها، اساس توسعه استان است

محمدرضا پورمحمدی گفت: اشتغالزایی برای جوانان باید به عنوان اصلی‌ترین دغدغه تمام مسئولان قرار گرفته و از هیچ تلاشی برای تحقق این مهم دریغ نورزیم.

شعار سال:محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با تاکید بر ضرورت همه‌جانبه برای پیشبرد برنامه‌های توسعه ای استان گفت: اشتغالزایی برای جوانان باید به عنوان اصلی‌ترین دغدغه تمام مسئولان قرار گرفته و از هیچ تلاشی برای تحقق این مهم دریغ نورزیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به توسعه همه‌جانبه در استان اظهار کرد: توسعه روستایی از جمله مهم‌ترین موضوعات مورد توجه ماست که اقدامات توسعه‌ای بسیار خوبی در حال انجام است.

خبر جدید  اختصاص 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال فراگیر و روستایی در سطح استان

وی با بیان اینکه محرومیت زدایی از روستاها پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، قابل قبول نیست عنوان کرد: تلاش برای مهاجرت معکوس به روستاها نیز از جمله مولفه‌هایی است که باید در مسیر توسعه، مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های قانون بودجه برای توسعه استان تاکید کرد.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به تبیین طرح نوآورانه استان در توجه به ظرفیت‌های متفاوت روستاهای استان پرداخت و گفت: سه روستا از هر شهرستان، محور اصلی این برنامه توسعه‌ای است و با بهره‌گیری از مطالعات تخصصی و دانشگاهی، نسخه توسعه‌ای منحصر به هر روستا تدوین شده است.

خبر جدید  اشتغال، جوهره اصلی توسعه روستایی است

وی ادامه داد: ۶۵ روستا در سراسر استان، مورد انتخاب و مطالعه برای اجرای این طرح قرار گرفته و امیدواریم تمامی دستگاه‌های مسئول در اجرای تصمیمات خود، این برنامه را مورد توجه قرار دهند.

تعدادی از مدیران کل و روسای ادارات استان نیز در این جلسه به بیان پیشنهادات و عملکرد خود در موضوعات مختلف پرداختند.

خبر جدید  پایانه صادراتی صرفاً یک "ابزار کمکی" برای توسعه صادرات است

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا ،  تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۲۴۶۵۶،www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)