امروز: جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61678تاریخ انتشار : 21:51:06 - شنبه 11 جولای 2020

محیط زیست سالم در گرو کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است

محیط زیست سالم در گرو کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: زندگی امن و محیط زیست سالم در گرو کاهش استفاده از مواد پلاستیکی است که نیاکان ما در طول تاریخ همواره این مساله مهم را سر لوحه زندگی خود قرار داده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز  همزمان با روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی با بیان اینکه زندگی بدون کیسه‌های پلاستیکی ریشه در فرهنگ ما دارد، اظهار داشت: حفاظت و حراست از محیط زیست وظیفه همگانی است که در صورت اهتمام، نسل‌های بعدی می‌توانند در سلامت کامل زندگی کنند.

خبر جدید  گام های موثری در بخش اصلاحات هندسی تقاطع های تبریز برداشته شده است

او افزود: متأسفانه امروزه روند استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مواد پتروشیمی در جامعه روز به روز در حال افزایش است که مشکلات زیست محیطی فعلی در نتیجه رفتار‌های غلط در سبک خرید و حمل مایحتاج زندگی است.

اصغری خاطرنشان کرد: در سال‌ها و دهه‌های گذشته و قبل از کشور‌های توسعه یافته، استفاده از پاکت‌های کاغذی در فروشگاه‌ها و صنوف ایران رایج بود که متأسفانه با افزایش روند استفاده از مواد پلاستیکی این امر مهم و حیاتی روز به روز به فراموشی سپرده شد.

خبر جدید  پرواز استانبول ارومیه در تبریز به زمین نشست

او تاکید کرد: سیاست گذاری‌های لازم جهت احیای فرهنگ استفاده از پاکت‌های کاغذی در سازمان مدیریت پسماند انجام شده که امیدواریم با همکاری شهروندان و اصناف به یک فرهنگ همگانی در شهر اولین‌ها تبدیل شود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)