امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 1108تاریخ انتشار : 11:36:00 - چهارشنبه 7 فوریه 2018

مدیرانی که حال کار کردن ندارند استعفا دهند/ گزینه اول فرمانداری تبریز منتفی شد

مدیرانی که حال کار کردن ندارند استعفا دهند/ گزینه اول فرمانداری تبریز منتفی شد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه لازمه اشتغال جوانان جذب سرمایه گذار است،افزود: استان ماپتانسیل خوبی در حوزه دانش بنیان دارداما برای بهره برداری از تخصص و دانش علمی نیاز به سرمایه است که در حوزه کسب و کار‌های کوچک تحت عنوان استارتاپ‌ها گام هایی در خصوص اشتغال جوانان برداشته شده است. به گزارش […]

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه لازمه اشتغال جوانان جذب سرمایه گذار است،افزود: استان ماپتانسیل خوبی در حوزه دانش بنیان دارداما برای بهره برداری از تخصص و دانش علمی نیاز به سرمایه است که در حوزه کسب و کار‌های کوچک تحت عنوان استارتاپ‌ها گام هایی در خصوص اشتغال جوانان برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استاندار آذربایجان‌شرقی در اولین نشست خبری خود در دولت دوازدهم  با اشاره به سند تدبیر و توسعه استان افزود: طبق بررسی‌های انجام شده ۱۲ هسته کلیدی شناسایی شده  و توان خود را متمرکز جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای اجرای پروژه ها کرده‌ایم.

مجید خدابخش ضمن اشاره به اینکه در ۴ ماهه گذشته بیشترین زمان را صرف بازدید از پروژه‌های عمرانی و واحد‌های اقتصادی کرده است از مشکل اساسی صنعت استان خبر داد.

وی اظهار داشت: مشکل اساسی صنعتی‌ترین استان کشور فرسوده بودن ماشین آلات صنعتی آن است  و عدم بکارگیری و تطبیق با تکنولوژی های نوین در استان توان رقابتی را در بازار های بین المللی کاهش داده است و در راستای این معضل و توسعه صنعت استان طرح های تشویقی بایستی اعمال شود.

خبر جدید  برگزاری همایش حکمت مطهر در ورزقان

خدابخش در تشریح برنامه‌های دولت در استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از ایجاد دفتر پیگیری های  ویژه پروژه‌های پیشران استان خبر داد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه به مشکلات پروژه قطار شهری تبریز اشاره کرد و گفت: پروژه قطار شهری تبریز از سال ۱۳۸۰ شروع شده  ولی به دلیل عدم مدیریت و کنترل پروژه مجددا پس از وقفه چندین ساله خط ۲ قطار شهری با مبلغ ۲۲۰۰ میلیارد تومان با پیمانکار توافق شده و بایستی تا بهمن ماه سال ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار گیرد.

مجید خدابخش در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص بهره‌گیری از جوانان در بخش‌های مختلف مدیریتی استان اظهار داشت:لازمه بکارگیری و جوانگرایی طبق قانون برگزاری آزمون استخدامی است  اما در حوزه هایی مختلف به عنوان دستیار،مشاور و.. از دانش و تخصص جوانان بایستی بهره گرفت.

خبر جدید  ۱۰ سازمان مردم نهاد در مرند فعالیت دارند

خدابخش در خصوص تأخیر ایجاد شده در روند انتخاب فرماندار تبریز، گفت: تبریز تا ۱۰ دی فرماندار داشت و برخی اخبار منتشر شده مبنی بر این‌که «تبریز ماه هاست فرماندار ندارد» اشتباه است، گزینه اول ما برای فرمانداری تبریز منتفی شده که گزینه‌ دیگری را به وزارت کشور معرفی کرده‌ایم.

وی در خصوص حل مشکلات خانواده‌های داغدار حادثه‌ «قطار تبریز – مشهد»، اظهار کرد: مکاتباتی را در این انجام داده ایم  و موضوع را پیگیری کرده‌ایم که روال اداری رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص احیای دریاچه ارومیه نیز با اشاره به اینکه پروژه  احیای دریاچه ارومیه،پروژه  ملی با ۲۷ بند است افزود: انتقال آب از رودخانه زاب کردستان به دریاچه ارومیه، استفاده از فاینانس خارجی ۲۰۰۰ میلیارد دلاری و تغییر الگوی کاشت از جمله اقدامات صورت گرفته  است.

وی در خصوص تبریز ۲۰۱۸ نیز با تاکید بر اینکه شناساندن ظرفیت های گردشگری،فرهنگی و تاریخی از اهداف این رویداد است از تقدیم لایحه بودجه ۱۰ میلیارد تومانی به مجلس خبر داد.

خبر جدید  نخستین ضرورت جامعه تامین سلامتی مردم است

مجید خدابخش در ادامه، آلودگی هوا را یکی از مشکلات اصلی تبریز اعلام کرد و گفت: تبریز بعد از تهران دومین شهری است که طرح LEZ را به‌رغم فشارها اجرا کرد و اجرای پروژه‌های زیست محیطی برای کاهش آلودگی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه، برنامه‌ریزی برای توزیع سوخت یورو ۵، توسعه‌ فضای سبز، تکمیل خط یک مترو و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با خرید ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برنامه‌  مدیریت استان برای کاهش آلودگی هوای تبریز است.

در پایان خدابخش با تاکید بر اینکه همگی مدیران بایستی در فضای مجازی حضور داشته باشند خاطر نشان شد:مدیرانی که حال کردن ندارند بهتر است استعفا دهند . اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه امروزی از اهمیت بسزایی برخوردار است و مدیران استانی بایستی با صداقت حقایق را به مردم انتقال دهند.

0/5 (0 نقد و بررسی)