امروز: جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61044تاریخ انتشار : 8:59:11 - سه‌شنبه 11 فوریه 2020

مراسم گرامیداشت دهه فجر و شهید سلیمانی در دانشگـاه تبریـز برگزار شد

مراسم گرامیداشت دهه فجر و شهید سلیمانی در دانشگـاه تبریـز برگزار شد

مراسم گرامیداشت دهه فجر و بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش ظهر امروز با سخنرانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد دانشگـاه تبریـز برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مراسم گرامیداشت دهه فجر و بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش ظهر امروز با سخنرانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد دانشگـاه تبریـز برگزار شد. محسن رضایی،  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم تربیت انسان‌های فرهیخته، قهرمان و بزرگ ملی را از جمله دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی ایران بیان کرد و گفت: نمونه تربیت شده این انقلاب، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که اقدامات این شهید راه ولایت، در عرصه‌های مختلف کشورمان مایه خیر و برکت بوده است.  
رضایی در ادامه با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی آئینه تمام نمای انقلاب و از دستاورد‌های مکتب انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: به واسطه آموزه‌های این مکتب بوده که جوانی ۲۴ ساله و گمنام به خاطر نور معنوی و شور انقلابی درجنگ تحمیلی و بعد از آن در عرصه ملی و بین المللی حماسه‌های بی بدیل خلق می‌نماید.

خبر جدید  ساختمان حفاظت فیزیکی دانشگاه تبریز افتتاح شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پایداری و ماندگاری امروز ایران در عرصه‌های مختلف را مدیون شهامت و شهادت انسان‌های والامقام همچون شهید سردار سلیمانی، مهدی باکری، حسن شفیع زاده، حسن باقری و دیگر شهدای این سرزمین بیان کرد و افزود: به برکت همین انقلاب در دوران ۸ سال دفاع مقدس جوانان پرشور و گمنام کشورمان با وجود کمبود امکانات جنگی و زرهی توانستند، دشمن سرتاپا مسلح و هم پیمانان منطقه‌ای و جهانی آن را شکست دهند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در زمان جنگ تحمیلی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: در صورت همراهی با آرمان‌ها و راه شهداء است که می‌توان در عرصه‌های مختلف به موفقیت رسید چرا که راه شهداء همان اعتماد به نفس، خودباوری، توسعه و تحول درونی انسان ها، استفاده از ظرفیت‌های داخلی و عدم اعتماد به بیگانگان برای حل مشکلات کشور است.  
میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: در ۲۲ بهمن ۵۷ ملت ایران با رهبری عالمانه امام خمینی (ره) توانستند ثمره چندین دهه مبارزه با استبداد را شاهد باشند و جمهوریت و اسلامیت را جایگزین استبداد نمایند و در روز‌های آتی نیز مردم شریف ایران با حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی بر تداوم آرمان‌های انقلاب تاکید خواهند نمود.

خبر جدید  رویداد هفته نانو یکی از کم هزینه‌ترین همایش‌های علمی در دانشگاه بناب بود

مجیدی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرارسیدن چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی نیز افزود: هرچند شهادت این سردار دلیر موجب تالمات شدید همه مردم شد، اما شهادت این مجاهد نستوه در عرصه‌های داخلی و بین المللی موجب برکات زیادی شده است.

رئیس داانشگاه تبریز با اشاره به حضور میلیونی همه اقشار جامعه در مراسم تدفین سردار مقاومت یادآور شد: مردم ایران در این مراسم وحدت، همدلی و بیعت خود را بار دیگر با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان نشان دادند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با چهلمین سالگرد انقلاب همراه شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)