امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 427تاریخ انتشار : 14:28:00 - یکشنبه 4 فوریه 2018

مرکز فرهنگی دفاع مقدس باید تداعی‌کننده جبهه‌های جنگ باشد

مرکز فرهنگی دفاع مقدس باید تداعی‌کننده جبهه‌های جنگ باشد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: باید به گونه‌ای شود که وقتی فردی وارد مرکز فرهنگی دفاع مقدس می‌شود، دوران دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ برای او تداعی شود؛ هرچند ما امروز جنگ مستقیم نداریم اما نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم و دفاع مقدس دژ مستحکمی است که هرگز قابل تسخیر نیست. به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام سید […]

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: باید به گونه‌ای شود که وقتی فردی وارد مرکز فرهنگی دفاع مقدس می‌شود، دوران دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ برای او تداعی شود؛ هرچند ما امروز جنگ مستقیم نداریم اما نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم و دفاع مقدس دژ مستحکمی است که هرگز قابل تسخیر نیست.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در آیین افتتاحیه مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری در رابطه با ارزش ‌والای دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: همه‌ی ما موظفیم که از این گنجینه صیانت کنیم؛ ایجاد مراکز فرهنگی و نمایشگاه‌های دفاع مقدس یکی از راهکارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است.
 
وی با تاکید بر این‌که نباید مجاهدت‌هایی که توسط نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج، جهاد سازندگی و عشایر انجام شد را فراموش کنیم، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها و به‌ویژه نیروهای مسلح باید در رابطه با محتوای مرکز فرهنگی دفاع مقدس تلاش کرده و محتوای آن را با به نمایش گذاشتن مجاهدت‌های رزمندگان دفاع مقدس تامین کنند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر ضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان، خاطرنشان کرد: نزدیک به سه دهه از آغار جنگ می‌گذرد وباید آنگونه که شایسته دلاورمردی‌های این ملت است، ارزش‌های دفاع مقدس بین نسل جوان تبیین شود.
 
وی راه‌اندازی کاروان راهیان‌نور در ایام نوروز را یکی دیگر از راه‌های انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان دانست و گفت: ما در دوران دفاع مقدس پیروز شدیم و در دوران بعد از دفاع مقدس نیز در تمامی عرصه‌ها موفق و پیروز خواهیم شد؛ همانگونه که در دوران دفاع مقدس هم قدرت‌های بزرگ با حمایت‌های خود از دشمنان انقلاب، پیروزی ما را در جبهه‌ها غیرممکن می‌دانستند اما پیروز شدیم.
 
وی در ادامه بیان کرد: امروز نیز همان قدرت‌ها پیروزی ما را در صحنه‌های سیاسی، فرهنگی، فناوری و علمی غیرممکن دانسته و برای اثبات باور خود هر نوع تهدیدی را بر ما تحمیل می‌کنند، در حالی که ما دوران دفاع مقدس را تجربه کرده‌ایم و معتقدیم که اینگونه تلاش‌ها در مسیر حرکت ما هرگز بازدارنده نخواهد بود.
 
امام جمعه تبریز گفت: با همان اراده‌ای که در دوران دفاع مقدس در جبهه نظامی پیروز شدیم، در جبهه سیاسی، فرهنگی و فناوری نیز به مدد دانش و ایمان نیروهای داخلی به فضل الهی به پیروزی خواهیم رسید.

خبر جدید  نگرش قرآن به دشمن‌شناسی

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)