امروز: شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61270تاریخ انتشار : 9:26:08 - شنبه 11 آوریل 2020

ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود

ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص نحوه کفن و دفن بیمارانی که بر اثر کرونا فوت می‌کنند، گفت: ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود.

شعار سال: استاندار آذربایجان شرقی در خصوص نحوه کفن و دفن بیمارانی که بر اثر کرونا فوت می‌کنند، گفت: ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود.

اگر قبول کنیم که کرونا بیوتروریسم است باید بدانیم جنگ فرمانده دارد و نمی‌شود هرکس به گونه‌ای که می‌خواهد تصمیم بگیرد.

وی سپس افزود: ستاد ملی مبارزه با کرونا تا دو روز قبل موافق تعطیلی مراکز عمومی و بازار‌ها نبود، ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها با تعطیلی بازار سراب و مراغه موافقت کرده بود، اما بعد از رایزنی‌ها مجوز تعطیلی کل مراکز استان گرفته شد.

خبر جدید  حمایت وزارت راه از اجرای طرح آزادراه تبریز ـ باکو

وی ادامه داد: در آذربایجان شرقی به لحاظ شاخص و نسبت جمعیت، به ازای هر ١٠ هزار نفر ٢.٨ نفر مبتلا به کرونا هستند که رتبه ١٧ کشوری است و به لحاظ تعداد مبتلایان نیز رتبه نهم کشور را دارا است.

پورمحمدی سپس ادامه داد: اگر خود مراقبتی به خوبی صورت بگیرد، تا چند هفته آینده روند کاهشی خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه در پیک مبتلایان هفته آخر اسفند هستیم، تصریح کرد: اگر مدیریتی خوبی شود قطعاً در هفته دوم فروردین با کاهش روبرو می‌شویم.

خبر جدید  دستگاه‌های استان حالت آماده‌باش خود را حفظ کنند

وی در خصوص هزینه‌های بالای کفن و دفن در تبریز نیز گفت: با شورای شهر رایزنی می‌کنیم تا هزینه کفن و دفن کاهش یابد و برای نیازمندان هزینه رایگان شود.

وی افزود: برای قرنطینه شهر و یا استان باید به مردم گفت که حدود اختیارات ما چقدر است.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه در هفت محور مواصلاتی در این سه استان محدودیت تردد اعمال می‌شود و برای محدودیت ورود و خروج از سمت تهران نیز فردا هماهنگی‌های لازم به عمل می‌آید.

خبر جدید  آزمایش کرونای نماینده شبستر در مجلس مثبت اعلام شد

وی گفت: قرنطینه استان برخلاف نظر ستاد مقابله با کرونا بوده و از این‌رو هدف کنترل خروجی‌ها است که در سه استان شمال غربی کشورمان انجام می‌گیرد به طوری که ورودی ما، خروجی استان همجوار است. ضمن اینکه افرادی که مشکوک به کرونا باشند در ورودی‌ها شناسایی شده و به بیمارستان منتقل می‌شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۹، کدخبر: ۴۸۸۵۰۰۵ ، www.mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)