امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 1077تاریخ انتشار : 8:42:20 - چهارشنبه 7 فوریه 2018

منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تجلیل شدند

منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تجلیل شدند

گروه فعالیت‌های قرآنی: منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور مدیرکل فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور حجت‌الاسلام رستمی، مدیرکل فعالیت‌های قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته ۱۷ […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور مدیرکل فعالیت های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با حضور حجت‌الاسلام رستمی، مدیرکل فعالیت‌های قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته ۱۷ بهمن ماه تجلیل شدند.

منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تجلیل شدند

حجت‌الاسلام عباسعلی رستمی، مدیرکل فعالیت‌های قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم، با اشاره به اقدامات اساسی امام خمینی(ره) در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) با تاکید بر شناسایی ریشه استبداد و استعمار به دانشگاهیان سفارش می کنند تا برای شناخت اسلام، مطالعه کرده و تحت تاثیر تبلیغات مغرضانه بیگانگان واقع نشوند.

وی افزود: اهمیتی که امام خمینی (ره) برای توسعه سیاسی و گسترش فرهنگ حضور مردم در صحنه‌ های مختلف سیاسی و اجتماعی و نقش آنان در شکل گیری نظام اسلامی قایل بودند بر کسی پوشیده نیست. حق مردم در تعیین سرنوشت مملکت خود از برجسته‏ ترین نکته‌ها و مهم‏ترین برنامه‏‌ها و شعارهای امام خمینی(ره) است که همواره در دوران مبارزه علیه رژیم سلطنتی و به منظور حاکمیّت و تثبیت نظام سیاسی جدید در ایران به آن استدلال و تأکید می کرد.

خبر جدید  زندگی حقیقی در پرتو عمل به رهنمودهای قرآن شکل می‌گیرد

حجت‌الاسلام رستمی، با اشاره به فرمایش‌های امام خمینی (ره) در مورد ایستادگی در مقابل آمریکا و اسرائیل و دیگر ابرقدرت‌ها، تصریح کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی همواره تاکید داشتند ما با هیچ کدام از ابرقدرت‌ها و قدرت‌ها سر سازش نداریم، نه تحت سلطه امریکا می‌رویم و نه زیر بار شوروی. ما مسلمانیم و می‌خواهیم سرنوشت خود و کشورمان را خود تعیین کنیم که نتیجه این تفکرات و باورها به شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

خبر جدید  افزایش تلفات تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال

وی با مقایسه کیفیت و کمیت دانشگاه قبل و بعد از انقلاب گفت: افزایش آمار دانشجو از ۲۰۰ هزار نفر به ۴ میلیون نفر و افزایش تعداد مقالات چاپ شده در مجلات ISI از ۳۰۰ به بیش از ۱۰ هزار مقاله از دستاوردهای انقلاب اسلامی و از شاخص های توسعه به شمار می رود.

 منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تجلیل شدند

عزیز جوانپور، رئیس دانشگاه ازاد اسلامی تبریز نیز در این مراسم، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: هر حرکت مثبتی که در نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی روی می‌دهد به برکت قرآن و عترت(ع) و در گرو تمسک به آنهاست.

وی، اظهار کرد: اساس و هویت نظام اسلامی ما مبتنی بر قرآن است و تمسک به قرآن و عترت (ع) است که ما را از گزندها حفظ خواهد کرد.

خبر جدید  خبرنگاری رسالت خطیر در دفاه از حریم فرهنگی است

جوانپور، بیان کرد: دوری از قرآن و عترت(ع) برای همه مسلمانان مایه زیان و خسران است و تفرقه جهان اسلام به دلیل دوری از این دو امانت است؛ اگر در کنار عترت(ع)، قرآن را داشته باشیم جامعه ما امروز بسیار موفق و پیشرفته تر بود.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی تبریز، ادامه داد: قرآن و اهل بیت(ع) راه شناخت کامل انسان از دین اسلام را هموار می‌سازد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره سعی بر این بوده که فرهنگ قرآن بسط و گسترش یابد و انشاءلله این امر مهم تداوم خواهد یافت.

در پایان این مراسم از منتخبان مسابقات و جشنواره‌های قرآنی با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

0/5 (0 نقد و بررسی)