امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 113تاریخ انتشار : 9:53:02 - شنبه 16 دسامبر 2017

هوای تبریز در پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد

هوای تبریز در پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد

مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای تبریز در پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد. شعار سال: حمید قاسمی صبح امروز جمعه اظهار داشت: آلودگی هوا همچنان گریبانگیر تبریزی ها است و شاهد تشدید آلودگی هوا در تبریز هستیم. وی سپس اظهار داشت: کیفیت هوای تبریز با شاخص ۱۵۷ در شرایط ناسالم […]

مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای تبریز در پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد.

شعار سال: حمید قاسمی صبح امروز جمعه اظهار داشت: آلودگی هوا همچنان گریبانگیر تبریزی ها است و شاهد تشدید آلودگی هوا در تبریز هستیم.

وی سپس اظهار داشت: کیفیت هوای تبریز با شاخص ۱۵۷ در شرایط ناسالم برای همه گروه های سنی قرار دارد.

خبر جدید  تشریفات ازدواج

قاسمی ابراز داشت: شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می ‌دهد.

خبر جدید  بازدید مدیرعامل پالایشگاه تبریز همزمان با تحویل سال نو

مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: مردم با حداقل رساندن تردد با خودروی شخصی، استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای مسافرت‌های درون شهری، نسوزاندن برگ و درختان در باغ‌های اطراف تبریز و شهرهای بزرگ، پرهیز از سوزاندن ضایعات مانند لاستیک، سیم، زباله و صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در راستای کاهش آلودگی هوا ایفای نقش کنند.

خبر جدید  منتظر اعلام نظر کارگروه علمی در خصوص کاوه سودا هستیم/ رفتار مردم محلی و گردشگران در مورد زیست بوم ارسباران نگران کننده است

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مهر
،
تاریخ انتشار ۲۴آذر ۹۶، کدمطلب:۴۱۷۲۵۶۵، www.mehrnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)