امروز: جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹ -
کد خبر: 61694تاریخ انتشار : 2:51:35 - یکشنبه 12 جولای 2020

واگذاری زمین ۴۲۰۰۰ متری برای احداث بیمارستان بزرگ ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز

واگذاری زمین ۴۲۰۰۰ متری برای احداث بیمارستان بزرگ ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز

زمین ۴۲۰۰۰ متری برای احداث بیمارستان بزرگ ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز واگذار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، سید اسماعیل مقدس‌پور معاون درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از روند احداث بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز هم گزارش داد و گفت: در سال ۸۷ با نظر مساعد دولت احداث این مجموعه تصویب شد که با پیگیری‌های جدی مصوبه بر زمین مانده وارد فاز اجرایی شد.

او با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان پرداخت شده است، اظهار داشت: ۸۰۰ میلیارد در درمان غیرمستقیم و ۴۰۰ میلیارد تومان هم در درمان مستقیم بیمه شدگان تامین اجتماعی هزینه شده است.

اوبا بیان اینکه دو بیمارستان عالی نسب و ۲۹ بهمن تبریز با ۱۲ درمانگاه که ۳ مورد در تبریز و ۹ مورد در شهرستانهاست، خدمات لازم را به بیمه شدگان ارائه می‌کنند، افزود: ۳ درمانگاه جدید هم در شهر‌های هشترود و عجبشیر و ملکان در آستانه راه اندازی است که استخدام نیرو‌ها به اتمام رسیده است و در حال فراهم سازی و تجهیز جهت راه اندازی هستیم.

خبر جدید  بند ٩مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی مبنی بر حذف حریم شهرسر درود برای این شهر ابطال شد

او از درمان بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: بیش از ۳۳ هزار بستری، ۱۷ هزار جراحی، ۷۱۹ جراحی قلب، بیش از ۱۳۰۰ زایمان طبیعی و ۱۵۰۰ زایمان سزارین در مراکز درمانی و بیمارستانی استان انجام شده است.

معاون درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی با ۲۴۰۰ مرکز در آذربایجان شرقی قرارداد دارد، گفت: این تعداد قرارداد، بیش از ۸۵ درصد مراکز درمانی استان را شامل می‌شود.

مقدس‌پور، از جهش قابل ملاحظه در پرداخت اسنادی مراکز طرف قرارداد خبر داد و ابراز داشت: با جهش رخ داده بدهی سال ۹۸ تسویه شده، ولی با ایده‌آل فاصله داریم، اما این مدت تسویه، تقریبا تسویه به روز محسوب می‌شود.

او ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی تامین اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ظرفیت بیمارستان محدود بوده و تقاضا بسیار زیاد است که سعی کردیم با افزایش و بهبود برخی امکانات و داه اندازی سیتم نوبت دهی اینترنتی و تلفنی، بخشی از نواقص را برطرف کنیم.

خبر جدید  ۳۷ عدد دستگاه استخراج ارز قاچاق در ملکان کشف شد

معاون درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از روند احداث بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی خاوران تبریز هم گزارش داد و تصریح کرد: در سال ۸۷ با نظر مساعد دولت احداث این مجموعه تصویب شد که با پیگیری‌های جدی مصوبه بر زمین مانده با واگذاری زمین مناسب در خاوران وارد فاز اجرایی و کار ساخت و ساز شد.

مقدس‌پور   با اشاره به اینکه زمین این بیمارستان پس از چندین بار تغییر مکان، به تازگی توسط شهرداری و پرداخت بخشی از هزینه توسط استانداری، به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد، ابراز داشت: این زمین ۴۲۰۰۰ متر مربع در خاوران در جوار بیمارستان کودکان مردانی آذر قرار دارد. اما علت تاخیر این است که در گذشته زمین مناسب از سوی استانداری تامین نشده بود و زمینی که به نام تامین اجتماعی سند نشود، سرمایه گذاری در آن زمین غیرممکن است، چراکه برای هر تخت ۴ الی ۵ میلیارد هزینه می‌شود و در مجموع ۱۳۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد که عدد بسیار بزرگی است و بدون تملک زمین امکان پذیر نبود.

خبر جدید  ارائه خدمات به ۶۹۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در سطح استان

او در ادامه، به درخواست مردم برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سهند به دلیل حضور تعداد زیادی از جمعیت بیمه شدگان تامین اجتماعی در این شهر، تاکید کرد: سهند به زودی به دومین شهر بزرگ استان تبدیل می‌شود لذا در سهند یک قطعه زمین واگذار شده و پلی کلینیک به زودی آغاز به کار می‌کند.

معاون درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در پاسخ به تسنیم در مورد همپوشانی تعدادی از بیمه‌ها با تامین اجتماعی و استفاده همزمان برخی از افراد از دو بیمه، گفت: همپوشانی بیمه‌ای اکنون با ایجاد سامانه جدید بیمه به شدت کاهش یافته و همپوشانی با بیمه سلامت به حداقل و نزدیک به صفر رسیده است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)