امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61872تاریخ انتشار : 14:00:48 - جمعه 11 سپتامبر 2020

وجودبیش از ۹هزار هکتاربافت فرسوده درآذربایجان شرقی

وجودبیش از ۹هزار هکتاربافت فرسوده درآذربایجان شرقی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۹ هزار و ۳۶۴ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی، ابوالقاسم سلطانی افزود: از این میزان بافت‌های ناکارآمد ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار در تبریز قرار دارد وی گفت: یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر از جمعیت استان در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه ۴۸ محله در ۹ شهرستان استان طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ در اولویت ساماندهی قرار گرفتند ادامه داد:  تا سال ۱۴۰۰ نیز سالانه ۱۰ محله به این تعداد اضافه می‌شود.

سلطانی  توجه به احداث مسکن در محلات ناکارآمد و جابه جایی سکونتگاههای غیررسمی و در معرض خطر زلزله و رانش را از برنامه‌های اصلی دولت اعلام کرد و گفت: در مرحله اول محدوده پرخطر ۴۸ هکتاری واقع در ضلع جنوبی اتوبان پاسداران تبریز شناسایی شده است که در این محدوده پرخطر حدود ۱۲ هزار نفر در ۳ هزار واحد مسکونی سکونت دارند.

خبر جدید  شکست خانگی ماشین سازی مقابل پرسپولیس

سلطانی اضافه کرد: اقدامات لازم برای تامین زمین مورد نیاز برای جابه جایی این محلات صورت گرفته و احداث شهرک جوانان با ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در وسعت ۶۱ هکتار زمین با کاربری مسکونی، طرح ۲ هزار واحدی شهرک طلائیه در وسعت حدود ۱۳ هکتار، احداث ۴۸۰ واحد مسکونی اسدگولی در وسعت ۱.۶ هکتار از جمله طرحهای بازآفرینی شهری استان در تبریز هستند.

خبر جدید  پرواز بالگرد اورژانس بر فراز آسمان میانه

وی اجرای طرح ۴۵۰ واحدی یوسف آباد، طرح ۳۰۰ واحدی انتهای طالقانی، طرح هزار و ۶۰۰ واحدی اراضی کرکج با مساحت حدود ۸ هکتار، طرح ۶۰۰ واحدی نگین اندیشه با مساحتی حدود ۲ هکتار و طرح ۵۰۰ واحدی آیمان را از دیگر پروژه‌های ساخت مسکن استان اعلام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی افزود: مجموع طرحهای احداث مسکن بازآفرینی شهری در استان حدود ۳۰ هکتار از اراضی ملی با ظرفیت تولید حدود ۶ هزار واحد مسکونی است که در محدوده تبریز واقع و برای اسکان مجدد ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی در نظر گرفته شده است.

خبر جدید  مطالبات بانک‌های آذربایجان شرقی 26 هزار میلیارد است

سلطانی ادامه داد: در ۲ سال اخیر حدود ۷۴ طرح بازآفرینی شهری با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات پایدار و تبصره ۱۸ شرکت بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی استان اجرا شده که از این تعداد ۱۷ طرح با اعتبار حدود ۴.۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و ۵۷ طرح دیگر نیز با بیش از ۱۵.۵ میلیارد تومان اعتبار در حال  اجرا است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)