امروز: پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 62009تاریخ انتشار : 11:49:48 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

پروژه زیست‌محیطی پتروشیمی تبریز

پروژه زیست‌محیطی پتروشیمی تبریز

سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز در این مراسم، بهره‌برداری از این پروژه را برگ زرینی بر سبزینگی این شرکت دانست و اظهار کرد: در این پروژه ابتدا سطوح همه حوضچه‌ها و تجهیزات روباز با استفاده از ورق‌های آلومینیومی مخصوص پوشانده شده و جریان گاز‌های حاوی «voc» به وسیله شبکه لوله‌کشی از سطوح حوضچه‌ها توسط مکنده‌ها، جمع‌آوری،  به کوره‌ها هدایت و در آنجا سوزانده می‌شود.

شعار سال: طرح پوشش‌گذاری و امحای گازهای آلاینده پتروشیمی تبریز روز چهارشنبه (۱۴ آبان‌ماه) از سوی عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست کشور به بهره‌برداری رسید.

سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز در این مراسم، بهره‌برداری از این پروژه را برگ زرینی بر سبزینگی این شرکت دانست و اظهار کرد: در این پروژه ابتدا سطوح همه حوضچه‌ها و تجهیزات روباز با استفاده از ورق‌های آلومینیومی مخصوص پوشانده شده و جریان گازهای حاوی «voc» به وسیله شبکه لوله‌کشی از سطوح حوضچه‌ها توسط مکنده‌ها، جمع‌آوری، به کوره‌ها هدایت و در آنجا سوزانده می‌شود.

خبر جدید  شهردار تبریز: هم پروژه استاندارد اجرا و هم بدهی پروژه های گذشته را پرداخت می کنیم

وی با اشاره به ۱۱۰ هکتار فضای سبز ایجادشده در داخل مجتمع پتروشیمی تبریز و ۶ هکتار فضای سبز در خارج از آن گفت: این مجتمع در مدیریت انرژی بالاتر از استانداردهای موجود کشور است و با استفاده از سیستم طبقه‌بندی، شناسایی و جداسازی به دنبال تولید گازهای با ارزش قابل استفاده هستیم که در اصلاح فرآیندها دوباره استفاده می‌شود یا به فروش می‌رسد.

درفشی با بیان اینکه پتروشیمی تبریز نخستین شرکتی است که مدیریت سیستم محیطی را اجرا کرده است، افزود: این مجتمع در سال ۱۳۹۷ از سوی ممیزان یونیدو (سازمان ملل) در سطح انرژی به‌عنوان رتبه نخست انتخاب شد.

خبر جدید  طرح‌های اشتغال روستایی، مهاجرت معکوس در روستاهای استان را رقم زده است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز، طرح‌های انجام‌شده در حوزه زیست محیطی را شامل جمع‌آوری گازهای آلاینده، بازچرخانی کامل آب به واسطه تصفیه و استفاده مجدد از پساب تولیدی به میزان ۱۱۰ متر مکعب در ساعت، احداث سکوی تخلیه فشار تانکرهای حمل خوراک، اصلاح و تعویض سیستم آب‌بندی مخازن اتمسفریک برای جلوگیری از ایجاد آلودگی زیست محیطی و طرح‌ریزی استقرار سیستم مدیریت فلرینگ با رویکرد پایش لحظه‌ای و کاهش تولید گازهای ارسالی اعلام کرد.

خبر جدید  ۴ نقطه ضعف تبریز هنگام بحران

شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار و ارتفاع ۱۳۶۲ متر از سطح دریا در جنوب غربی شهر تبریز و در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری شانا، تاریخ انتشار: ۱۵آبان۱۳۹۹، کدخبر:۳۰۹۲۰۶، shana.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)