امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61828تاریخ انتشار : 21:52:11 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی

تبریز(پانا) – استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، بر اعتقاد راسخ دولت به نقش برجسته سازمان‌های مردم‌نهاد در تقویت پیوندهای اجتماعی و حرکت در مسیر رشد و توسعه متوازن و اجتماع‌محور تأکید کرد. متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است: حضور و اثرگذاری مردم در […]

تبریز(پانا) – استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، بر اعتقاد راسخ دولت به نقش برجسته سازمان‌های مردم‌نهاد در تقویت پیوندهای اجتماعی و حرکت در مسیر رشد و توسعه متوازن و اجتماع‌محور تأکید کرد. متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

حضور و اثرگذاری مردم در کلیه حوزه‌ها و سطوح اجرایی و مدیریتی جامعه، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه پایدار و متوازن کشورها محسوب می‌شود. استفاده از ظرفیت‌های علمی و تجربی آحاد جامعه، دخالت دادن مردم در تعیین جهت‌گیری ساختارهای مدیریتی و همچنین تقویت انسجام و هم‌افزایی اجتماعی از ثمرات مطلوب نقش‌آفرینی تشکل‌های اجتماعی است که از جمله موفق‌ترین ساز و کارها برای استفاده بهینه از ظرفیت کنش‌گران اجتماعی برای حصول به خیر اجتماعی به شمار می‌رود.
سازمان‌های مردم‌نهاد، مجموعه تشکل‌های خودجوش مدنی و مردمی هستند که چارچوبی منسجم برای ادغام ایده‌ها و افکار و عملکرد کنش‌گران اجتماعی پدید می‌آورند و با تجمیع و بارش افکار و اراده‌های کنش‌گران متعهد و مسئولیت‌پذیر، گام‌های موثری برای رفع معضلات اجتماعی برمی‌دارند.
این تشکل‌ها با تکیه بر سرمایه برآمده از اعتماد و عزم مشترک، حلقه مستحکمی جهت تعامل دولت با جامعه مدنی به وجود آورده و شور و نشاط و انگیزه مضاعفی برای حرکت رو به رشد و توسعه پایدار میهن اسلامی می‌آفرینند.
در این مقطع همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا و مشکلات و تنگناهای متعددی که این بیماری برای زندگی و معیشت و کسب‌وکار اقشار مختلف مردم به وجود آورده، عملکرد سمن‌ها نشان داد که می‌توانند با ورود به مباحث مختلف اجتماعی از جمله سلامت، بسیاری از ملزومات مورد نیاز را در اختیار نیازمندان قرار دهند.
توزیع اقلام بهداشتی و بسته‌های غذایی با حجم و گستره منطقه‌ای، استانی و کشوری توسط این تشکل‌ها، بار دیگر از ظرفیت قابل توجه سمن‌ها در خدمت‌رسانی به مردم و افزودن بر اثربخشی خدمات دولت در حوزه‌های اجتماعی رونمایی کرد و ضرورت تقویت این تشکل‌ها را در معرض دید صاحب‌نظران و مسئولان قرار داد.
نام‌گذاری ۲۲ مرداد ماه به نام روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، گواه روشنی از اعتقاد راسخ دولت تدبیر و امید به نقش برجسته سازمان‌های مردم نهاد در تقویت پیوندهای اجتماعی و حرکت در مسیر رشد و توسعه متوازن و اجتماع‌محور است.
اینجانب ضمن گرامی‌داشت و تبریک این روز به همه فعالان اجتماعی، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، خیرین نیک‌اندیش و همچنین فعالان این عرصه در دستگاه‌های اجرایی استان، از فعالیت و تلاش‌های خالصانه همه آنها در توانمندسازی جامعه و کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی قدردانی می‌کنم و امیدوارم از طریق تعامل سازنده میان دولت وتشکل‌های مردمی بتوان زمینه را برای نقش‌آفرینی بیشتر سمن‌ها و مشارکت مردم در پیشبرد امور فراهم کرد.

خبر جدید  فرماندار تبریز: نام نویسی در مدارس دولتی تبریز با دریافت کمک هزینه ممنوع است

استاندار آذربایجان شرقی ۲۲ مرداد روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)