امروز: جمعه, ۱ مرداد , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61898تاریخ انتشار : 15:40:01 - جمعه 11 سپتامبر 2020

کارخانه نوآوری تبریز توسط بخش خصوصی اداره می‌شود

کارخانه نوآوری تبریز توسط بخش خصوصی اداره می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: کارخانه نوآوری تبریز با هزینه بخش خصوصی راه اندازی و اداره می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: کارخانه نوآوری تبریز، محل تجمع شتاب دهنده‌ها و بستری برای رشد صنعت و اقتصاد خواهد بود.

واعظی همچنین از تاسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری در آذربایجان شرقی با همکاری منطقه آزاد ارس در سال گذشته خبر داد و گفت: این صندوق تا یک میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان کمک کرد.

او با بیان اینکه اولین خط اعتباری با اعتبار ۹ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان استان در سال گذشته پرداخت شد، گفت: در جریان آخرین سفر رئیس دفتر رئیس جمهوری به تبریز، ۲۷ میلیارد تومان اعتبار به صندوق اختصاص یافت.

خبر جدید  کمک رسانی گروه جهادی کانون فطرت تبریز به نیازمندان

قاسم‌زاده جانشین استاندار در هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان‌شرقی نیز گفت: با ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز، امکان عرضه ایده‌ها و محصولات دانش‌بنیان، فناورانه و ارتباط صاحبان ایده با صاحبان صنعت فراهم می‌شود.

قاسم‌زاده با اشاره به سفر هفته آینده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به آذربایجان شرقی، گفت: در این سفر تفاهم‌نامه اولیه ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز منعقد و کار‌های اجرایی آن شروع خواهد شد.

خبر جدید  پرواز استانبول ارومیه در تبریز به زمین نشست

او با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری تاکنون در ۲ استان ایجاد شده است، افزود: رئیس جمهوری با توجه به اهمیت موضوع دستور دادند که این کار در استان‌های دیگر هم انجام شود.

قاسم‌زاده در خصوص محل راه‌اندازی کارخانه نوآوری تبریز، گفت: طی مذاکراتی که با شهرداری تبریز داشتیم، بخشی از مجموعه کارخانه برق لامع برای ایجاد این کارخانه و طرح‌های فناورانه دیگر اختصاص یافت.

خبر جدید  اختصاص بیش از ۱۲۸ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عجب شیر

او با اشاره به قدمت تاریخی این مجموعه،گفت: به طور قطع شهرداری برای حفظ بافت تاریخی، مرمت و بازسازی این مجموعه تلاش خواهد کرد و با توجه به وجود ماشین‌آلات صنعتی و پیشینه درخشان کارخانه برق لامع، امکان ایجاد موزه صنعت نیز در این مجموعه وجود دارد که می‌تواند به یک جاذبه گردشگری هم تبدیل شود.

انتهای پیام/ک

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: