امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 62023تاریخ انتشار : 13:32:33 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

کشف ۵۰ تن چوب درخت قاچاق در اهر و هوراند

کشف ۵۰ تن چوب درخت قاچاق در اهر و هوراند

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از کشف و ضبط حدود ۵۰ تن چوب درخت غیر مجاز باغی و جنگلی در شهرستان‌های اهر و هوراند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی سرهنگ حسن زاده افزود: ۴ صنف مربوط به محل دپو و بارگیری (۲ مورد در اهر و ۲ مورد در هوراند) به علت خرید و نگهداری بدون مجوز درختان ۲ماهیتی و جنگلی، پلمپ شده و ۲ دستگاه خودروی حامل بار چوب درختان غیر مجاز نیز برای تعیین تکلیف به مقامات قضایی و انتظامی تحویل داده شده است.   وی گفت: ۴ نفر نیز در این رابطه، دستگیر شده اند که پرونده آن‌ها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.
سرهنگ حسن زاده قاچاق چوب در استان جایگاهی ندارد و به منظور حفاظت از عرصه و اعیان منابع طبیعی و ذخایر جنگلی و جلوگیری از هر گونه خرید و فروش و حمل غیر مجاز چوب در استان، مقابله با قاچاق چوب در منطقه ارسباران تشدید یافته است.

خبر جدید  اغتشاش در عراق با هدف انتقام از انقلاب اسلامی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۴۸ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور و بنا بر تبصره سه ماده ۵۴ قانون اساسی، یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با هماهنگی مقامات قضایی، از محل دپو، نگهداری و خرید و فروش چوب آلات و فرآورده‌های چوبی استان بازدید کرده و هر گونه اقدام غیرمجاز در حوزه چوب را شناسایی و با متخلفان برخورد می‌کنند.    
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ابراز همدردی امام جمعه تبریز با مردم گلستان
0/5 (0 نقد و بررسی)