امروز: یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 836تاریخ انتشار : 14:34:57 - شنبه 3 فوریه 2018

کلنگ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس بر زمین زده شد

کلنگ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس بر زمین زده شد

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیون یورویی، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در منطقه آزاد ارس کلنگ‌زنی شد. به گزارش ایسنا، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، امروز(شنبه) با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزیر نیرو، مدیرعامل گروه مپنا، مدیرعامل […]

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس با سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیون یورویی، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در منطقه آزاد ارس کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایسنا، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ارس، امروز(شنبه) با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزیر نیرو، مدیرعامل گروه مپنا، مدیرعامل صندوق توسعه ملی، استاندار آذربایجان شرقی و نماینده مرند و جلفا در  مجلس کلنگ‌زنی ‌شد. 

این نیروگاه سیکل ترکیبی، در کلاس نوع F ساخته می‌شود که می‌تواند نسبت به نیروگاه های موجود کشور با همان میزان مصرف سوخت، برق بیشتری تولید ‌کند. 

خبر جدید  دیدار اعضای هیئت مدیره مؤسسه دارالقرآن طارق با امام جمعه تبریز

نیروگاه ارس شامل یک واحد گاز، یک واحد بخار، بویلر بازیاب با آتش اضافی، سیستم خنک کن اصلی از نوع ACC و پست ۴۰۰ کیلوولت است. 

نیروگاه ارس با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط شرکت نیروگاه سیکل ترکیبی پرتو انرژی آذر ارس ساخته می‌شود و میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت واحد نیروگاهی، ۲۳۰ میلیون یورو برآورد شده است. از این میزان ۲۰۰ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و مابقی از طریق صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود. 

خبر جدید  مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن در تبریز برگزار می‌شود

تاکنون تنها یک مورد از نیروگاه کلاس F در کشور راه اندازی شده است و تکنولوژی مورد استفاده در نیروگاه ارس از شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است. سوخت توربین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ارس، گاز و گازوئیل است که در فصول سرما به دلیل کمبود گاز به گازوئیل تغییر می‌یابد. 

مراحل ساخت و بهره‌برداری نیروگاه ارس در ۴۰ ماه پیش‌بینی شده است و با ورود نیروگاه به مدار سراسری، برق مورد نیاز صنایع سنگین مستقر در ارس، به طور کامل تامین خواهد شد. 

خبر جدید  اهداء اعضا بدن نوجوان 14 ساله آذربایجان شرقی

در طول ساخت این نیروگاه ۳۰۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود که بعد از بهره‌برداری نیز شاهد اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفری در نیروگاه سیکل ترکیبی ارس باشیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)