امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ -
کد خبر: 61814تاریخ انتشار : 19:56:34 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران به صورت مجازی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران به صورت مجازی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: هشتمین کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران بصورت مجازی به مدت دو روز در دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.

اصغر عسگری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در گفتگو با در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: هشتمین کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران بصورت مجازی در محل دبیرخانه کنفرانس در دانشکده فنی ومهندسی مکانیک دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.
عسگری مطرح کرد: دانشگاه تبریز بعنوان یکی از معتبرترین مراکز علمی و پژوهش کشور از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های زیادی در سطح ایران و کشور‌های همجوار برخوردار است و امضاء تفاهم-نامه همکاری علمی و پژوهشی با بیش از ۲۰۰ دانشگاه جهان و مسئولیت دبیرخانه کمیته مشترک عملیاتی سازی تفاهم نامه بین وزارت علوم، تحقیقات فناوری و شورای علم و فناوری ترکیه (توبیتاک) نشان از عزم جدی مسئولین دانشگاه برای انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی در راستای پیشرفت کشور است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با تجلیل از خدمات علمی سید وهاب پیروزپناه استاد فقید دانشکده مکانیک در زمینه علم احتراق تصریح کرد: به پاس زحمات اساتید این دانشکده در حال حاضر نیز مفتخریم ۲ نفر از اساتید این دانشکده جزء ۱% دانشمندان برتر جهان هستند و با توجه به سابقه درخشان دانشکده فنی ومهندسی مکانیک امیدواریم این کنفرانس نقطه عطفی در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت باشد.
وی گفت: درهیچ تولیدی بدون نوآوری جهش بوجود نمی‌آید و اگر بخواهیم نوآوری داشته باشیم لازم است دانشگاه‌ها با صنعت ارتباط بیشتری داشته و در راستای نیاز‌های صنعت به فعالیت علمی بپردازند و این امر نیازمند همکاری متقابل است و دانشگاه تبریز در این راستا آماده همکاری جدی با بخش صنعت و تولید کنندگان صنعتی در خصوص ارائه ایده‌های نو برای رفع مشکلات این بخش است.
لازم به ذکر است، این کنفرانس طی روز‌های ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه با محور‌های مختلف از جمله تحلیل تجربی، نظری، عددی و نرم افزاری احتراق و مدل‌های ایمنی، آلایندگی و اثر زیست‌محیطی احتراق، کاربرد‌های احتراق در ساختمان‌های مسکونی و خدماتی-تجاری، مهار نشر گاز‌های گلخانه‌ای و ذخیره‌سازی آن‌ها وسایر موضوعات مرتبط بصورت مجازی در تارنمای کنفرانس به آدرس www.fcci-۲۰۲۰.tabrizu.ac.ir برگزار می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تدوین برنامه علم و فناوری استان با رویکرد عملیاتی پیگیری می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)