کد خبر: 46176تاریخ انتشار : ۱۱:۱۸:۱۴ - پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

بیش از ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در تبریز جذب شده است

فرماندار تبریز گفت: در بحث تسهیلات اشتغال روستایی ۱۲۰ درصد بوده و سقفی که برای شهرستان مشخص‌شده بود که ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان که بیش از ۲۴ میلیارد تومان جذب کرده‌ایم.

بیش از ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در تبریز جذب شده است

شعار سال: علیار راستگو در نشست کار گروه اشتغال شهرستان تبریز بابیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی و قرار گرفتن در جنگ اقتصادی امروز کار گروه اشتغال یکی از مهم‌ترین کار گروه‌ها است، اظهار داشت: باید در نقطه مشترک و وحدت نظری در این بحث داشته باشیم و با تمام توان کارها را پیش ببریم.

وی افزود: امروز می‌بینیم که آمریکا با همه توان در تلاش برای فشار آوردن به ایران بوده و بر همین اساس باید کار گروه اشتغال به‌صورت جدی پیگیری شده و مسائل را و کارها را با دقت انجام بدهیم.فرماندار تبریز اضافه کرد: همچنان که جنگ نظامی فعل‌ و انفعالاتی دارد، در جنگ اقتصادی هم باید برخی مسائل انجام شود، برای نمونه بانک‌ها باید روند مقررات را تسریع کرده و مسائل و مشکلات را اطلاع‌رسانی تا در کارگروه بررسی و رفع شود.

وی تأکید کرد: در چنین شرایطی باید نسبت به حل مسائل و مشکلات نگرش ویژه‌ای داشته باشیم و تا جایی که از دستمان بر می‌آید برای پیش بردن کارها و رفع مشکلات انجام دهیم.راستگو ادامه داد: رسالت کار گروه اشتغال شناسایی تنگناها و ارائه راهکاری مناسب برای رفع آن‌ها بوده و البته نباید این موضوعات در کاغذ باقی بماند، باید کارها و مشکلات منعکس شود.

وی با اشاره به مشکل هزینه تأمین مواد اولیه توسط تولیدکننده‌ها، گفت: لازمه ایستادن در مقابل تحریم‌ها و جنگ اقتصادی حمایت از صنعت و تولید و بخش خدمات و گردشگری است.فرماندار تبریز ادامه داد: در خصوص تسهیلات اشتغال فراگیر بخشداران باید رصد کنند تا تسهیلات ارائه‌ شده در همان محل مقرر سرمایه‌گذاری شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث‌های فراگیر از بانک‌ها انتظار می‌رود همان‌گونه که در اشتغال روستایی عمل شده در اشتغال فراگیر نیز اجرا شود، البته مباحث قابل‌قبول بوده و در بحث تسهیلات اشتغال روستایی ۱۲۰ درصد بوده و سقفی که برای شهرستان مشخص‌شده بود که ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که بیش از ۲۴ میلیارد تومان جذب کرده‌ایم.

راستگو با بیان اینکه در بحث فراگیر باید سعی کنیم به‌صورت جدی کار کنیم گفت: در مقایسه با استان در بحث فراگیر در جذب اعتبارات عدد قابل‌توجهی را جذب کرده‌ایم به‌طوری‌که ۱۸۶ میلیارد در استان جذب‌شده که از این میزان ۱۲۷ میلیارد در شهرستان تبریز جذب‌شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار ۲۴ دی ۹۷، کد مطلب: ۱۳۹۷۱۰۲۴۰۰۰۹۵۳، www.farsnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir