کد خبر: 46240تاریخ انتشار : ۱۱:۱۹:۴۸ - شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷

۱۶٫۱میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری استان اختصاص یافته است

معاون ستاد بازآفرینی شهری آذربایجان شرقی گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران تاکنون ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بازآفرینی شهری در استان اختصاص داده است.

۱۶٫۱میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری استان اختصاص یافته است

شعارسال: معاون ستاد بازآفرینی شهری آذربایجان شرقی گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران تاکنون ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بازآفرینی شهری در استان اختصاص داده است.

مهدی اسحقی نژاد روز پنجشنبه در جلسه شورای مسکن و بررسی مشکلات مسکن مهر هشترود با بیان اینکه یارانه بخش مسکن در استان نیز کاهش یافته و برای کل استان یک میلیارد تومان است اظهار داشت: ۳۲ درصد جمعیت استان در بافت های فرسوده و ناکارآمد ساکن هستند گفت: از جمعیت ۳٫۹ میلیون نفری استان یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این بافت ها سکونت دارند.

وی مجموع مساحت بافت های ناکارآمد شهری را در استان ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار، سکونتگاه های غیررسمی را ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار و بافت فرسوده را ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار عنوان کرد.

اسحقی نژاد ۴۸ محله ناکارآمد و فرسوده شهری و ۹ شهرستان استان را نیازمند بازآفرینی اعلام کرد و گفت : این محلات و شهرها در طرح بازآفرینی شهری گنجانده شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از دو میلیون مترمربع معابر روستایی استان آسفالت ریزی شد گفت: این رقم در ۳۶ سال گذشته تنها ۱٫۵ میلیون مترمربع بود.

حافظ باباپور افزود: خوشبختانه در سالجاری صد در صد سهم قیر رایگان به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در استان جذب شده و آذربایجان شرقی در این ارتباط رتبه اول کشوری را کسب کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن متولی مسکن مهر در زیر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در استان زیر نظر این بنیاد ساخته شده و به متقاضیان تحویل شد.

وی از وجود مشکلات محوطه سازی و فاضلاب در مسکن مهر استان در بیشتر شهرها خبر داد و گفت: برای محوطه سازی مسکن مهر هشترود و دیوار حایل چهار میلیارد تومان نیازاست.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همچنین از رتبه اول هشترود در استان در جذب قیر رایگان خبر داد.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا ،تاریخ انتشار: ۲۷دی ۹۷، کدخبر:۸۳۱۷۴۳۵۷ ،www.irna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir