کد خبر: 46501تاریخ انتشار : ۶:۳۸:۳۳ - جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷

اغلب مشکلات جامعه متأثر از مسائل اجتماعی و فرهنگی است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اغلب مشکلات جامعه متأثر از مسائل اجتماعی و فرهنگی است، گفت: کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در ارتباط با اعتلای فرهنگی جامعه و حل مشکلات سایر حوزه‌ها نقش اصلی و اساسی را دارد.

اغلب مشکلات جامعه متأثر از مسائل اجتماعی و فرهنگی است

شعارسال: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اغلب مشکلات جامعه متأثر از مسائل اجتماعی و فرهنگی است، گفت: کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در ارتباط با اعتلای فرهنگی جامعه و حل مشکلات سایر حوزه‌ها نقش اصلی و اساسی را دارد.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در نشست کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان، با تأکید بر تشکیل گروه‌های اقدام برای عملیاتی کردن مصوبات این کارگروه، افزود: پیشنهادهایی که در جلسات این کارگروه مطرح شود باید تبدیل به دستورالعمل‌های اجرایی و لازم‌الاجرا برای همه دستگاه‌ها شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ جامعه‌ای نیست که معضلات اجتماعی در آن وجود نداشته باشد، گفت: همه معضلات و مسائل، راه حل علمی دارد و کشورهایی موفق بوده‌‌آند که در حوزه‌های اجتماعی و تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش نرخ تلفات حوادث جاده‌ای در استان، گفت: مسائلی مانند تصادفات و تخلفات رانندگی، تنها با توسعه زیرساخت‌ها و احداث آزادراه و بزرگراه حل نمی‌شود؛ همان‌طور که افزایش تلفات جاده‌ای در استان در حالی اتفاق افتاده که طول بزرگراه‌های استان نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه جان انسان‌ها بزرگترین سرمایه است، اظهار داشت: در حوزه تصادفات رانندگی، آن‌چه بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد اصلاح فرهنگ رانندگی و مدیریت تقاضای سفر است و در مراکز آموزشی نیز باید روی این موضوع کار شود.

پورمحمدی با اشاره به کنفرانس ملی الزامات و موانع توسعه اجتماعی که ۳۰ بهمن امسال در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود، گفت: راه‌حل‌های علمی و اصولی برای مسائل فرهنگی باید در اولویت قرار گیرد و باید بر این موضوع تأکید کنیم.

در این نشست گزارشی از روند برنامه‌ریزی، هماهنگی و برگزاری کنفرانس ملی الزامات و موانع توسعه اجتماعی توسط رئیس دانشگاه تبریز ارائه شد.

همچنین در این نشست موضوع بازماندگان از تحصیل و افزایش تلفات حوادث جاده‌ای در استان با ارائه گزارش‌های مربوطه توسط مسئولان امر، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۴بهمن ۱۳۹۷ ، کدخبر:۸۰۳۹۵۱ www.borna.news،


منبع :: http://shoaresal.ir