کد خبر: 47768تاریخ انتشار : ۱:۳۷:۱۲ - چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

کارخانه فولاد هشترود با ۳۵۰۰ نفر اشتغالزایی کلنگ زنی می شود

فرماندار هشترود از کلنگ زنی کارخانه فولاد در این شهرستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: این کارخانه با هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی مستقیم برای ۳۵۰۰ نفر، ۲۹ بهمن امسال در شهرک صنعتی پرفسور هشترودی کلنگ ‌زنی می ‌شود.فرماندار هشترود با بیان اینکه مجوز این کارخانه فولاد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده افزود: روزانه ۸۰۰ دستگاه تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی در این کارحانه بارگیری خواهند کرد.

کارخانه فولاد هشترود با ۳۵۰۰ نفر اشتغالزایی کلنگ زنی می شود

شعار سال:امین امینیان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی این شهرستان در چهارمین روز از دهه فجر اظهار داشت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۰ هزار هکتار ساخته خواهد شد.

وی افزود: چهار میلیارد تومان هزینه خرید زمین این کارخانه پرداخت شده و برای خرید تجهیزات آن از کشور هندوستان ۶۰ میلیون یورو هزینه می شود.

فرماندار هشترود با بیان اینکه مجوز این کارخانه فولاد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده افزود: روزانه ۸۰۰ دستگاه تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی در این کارحانه بارگیری خواهند کرد.

وی همچنین از راه ‌اندازی واحد تولید حلال ‌های صنعتی در پالایشگاه پتروشیمی ارکان پارس هشترود در هفته آینده خبر داد و گفت: کلنگ این واحد ۱۰ سال پیش به زمین زده شده بود اما با توجه به مشکلات زیست محیطی راکد مانده بود که با پیگیری های صورت گرفته مشکلات آن حل شده و با هزینه ۶۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین سال آینده تمامی ۷۷۵۰ هکتار اراضی پایاب سد سهند هشترود که چندین بلا تکلیف مانده بود زیر کشت آبی خواهد رفت.

در چهارمین روز از دهه فجر ۲۰ طرح برق رسانی در ۱۶ روستا و شهرهای نظرکهریزی و هشترود بهره برداری شد.

این طرح ها در راستای تقویت شبکه انتقال برق و کاهش تلفات و جبران افت برق، با دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.

شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامیتاریخ انتشار ۱۵ بهمن ۹۷، کدخبر: ۸۳۱۹۷۳۲۳، www.irna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir