کد خبر: 51565تاریخ انتشار : ۱۹:۱۶:۲۵ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

امام‌جمعه موقت تبریز: راه نجات اقتصاد کشور اروپا نیست، تکیه به اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه موقت تبریز گفت: سگ زرد برادر شغال است و اگر این کشورها می‌توانستند، آنها نیز از برجام خارج می‌شدند، اما راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی اقتصاد درون زا و تولیدمحور متکی بر قدرت خود است.

امام‌جمعه موقت تبریز: راه نجات اقتصاد کشور اروپا نیست، تکیه به اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت الاسلام مهدی عالی در خطبههای نماز جمعه تبریز با اشاره به انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب در تیرماه در دیدار با هیئت دولت، اظهار داشت: بیانات معظم له در رابطه با وعدهها و اقدامات کشورهای اروپایی حجت را بر ما و مسئولین تمام میکند چراکهایشان همواره در فرمایشاتشان بر لزوم تقویت روحیه جهادی، توکل و امید به خداوند و توجه به وعده پروردگار و باور به آن تاکید دارند.

وی با تاکید بر اینکه به اعتقاد ایشان، کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند، ادامه داد: سگ زرد برادر شغال است و اگر این کشورها میتوانستند، آنها نیز از برجام خارج میشدند، اما راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی اقتصاد درون زا و تولیدمحور متکی بر قدرت خود است.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به انتصاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی به عنوان رییس جدید قوه قضائیه، خاطرنشان کرد: ایشان از چند جهت گزینه شایستهای برای این سمت و با سابقه و تلاش طولانی در زمان امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده و این اولین بار است که فردی از درون قوه قضائیه به عنوان رئیس انتخاب میشود.

وی افزود: خداوند به رئیس جدید قوه قضائیه توفیق دهد در راستای گام دوم انقلاب براساس بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری شاهد تحول در عدالت محوری و تحقق شعارهای انقلاب و مقام معظم رهبری باشیم.

حجت الاسلام عالی با اشاره به وضعیت دستفروشان در آستانه عید نوروز، یادآور شد: در شرایط فعلی اقتصادی از شهردار محترم خواهش میکنم دستور دهند مامورین شهرداری در این ایام منتهی به نوروز با دستفروشان مدارا کرده و حرمتشان نگه داشته شود، چراکه انتشار برخی فیلمها از برخورد ناشایست و از سر جهالت اندک مامورین سد معبر موجب وهن نظام میشود.

وی با اشاره به فرارسیدن چهارشنبه آخر سال موسوم به «چهارشنبه سوری» افزود:دین با جشن و سرور مخالفتی ندارد اما با لهو و لعب مخالف است و این شادی بی مورد و لهوی در چهارشنبه سوری دین و اخلاق این نوع شادی را نمیپسندد و خانوادهها این شادیهای لحظهای و ساعتی را کنترل کنند تا شاهد برخی صحنهها در بیمارستانها نباشیم.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به فرا رسیدن هفته احسان و نیکوکاری، از تمامی مردم خواست در حد توان خود به نیازمندان کمک کنند و گفت: خوشبختانه از زمان حضور آقای فتاح خدمات زیادی به محرومین و نیازمندان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه در ایام سالگرد عملیاتهای بدر و خیبر قرار داریم، ادامه داد: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس خصوصا این عملیاتها را زنده نگه میداریم، چراکه داشتن روحیه جهاد و شهادت طلبی از نشانههای یک فرد مومن است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com