کد خبر: 51983تاریخ انتشار : ۱۱:۲۲:۵۲ - جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷

بسیج همه امکانات هلال احمر آذربایجان شرقی

جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با تمام توان در خدمت هموطنان و مسافران نوروزی خواهد بود.

بسیج همه امکانات هلال احمر آذربایجان شرقی

بسیج همه امکانات هلال احمر آذربایجان شرقیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در برنامه دانیشیق رادیو تبریز با بیان این مطلب گفت : این جمعیت امسال با بهره گیری از ۲۷ پایگاه جاده ای ، ۲ پایگاه کوهستانی و ۱۴ پست موقت و یک فروند بالگرد از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۶ فروردین سال ۹۸ در خدمت هموطنان خواهد بود .
وی خاطرنشان کرد : در جاگزینی پست های موقت سعی شده است نقاط حادثه خیز استان احصا و پست های موقت درمناطق پر خطر دایر شوند و با برپایی ۱۴ فقره پست موقت، تقریبا درصد پوشش امدادی استان توسط هلال احمر به میزان قابل قبولی ارتقا یابد .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد : در طرح ملی امداد و نجات نوروزی امسال ۷۶۱ نفر نجاتگر که قبلا دورههای بازآموزی را گذرانده اند به همراه۱۰۰ نفر از نیروها در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی با بهرهگیری از ۴۵ دستگاه آمبولانس و۲۴ دستگاه خودروی نجات و ۱۰ دستگاه خودروی کمک دارو یک فروند بالگرد به ارائه خدمات خواهند پرداخت.
کنعانی اضافه کرد : بالگرد جمعیت هلال احمر استان امسال از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۵ فروردین ۹۸ مستقر خواهد شد و در صورت نیاز به پرواز در خواهد آمد .
به گفته وی امسال سه دستگاه خودروی نجات به ناوگان ترابری امدادی جمعیت هلال احمر استان افزوده خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: در این طرح ۳۶۰ نفر از نیروهای جوانان جمعیت هلال احمر استان در ۴۲ نقطه استان پست راهنمایی مسافران نوروزی برپا خواهند کرد.
رئیس کارگروه امداد ونجات استان افزود : کودکان نقش مهمی در هدایت ذهنی والدین دارند بنابراین سعی شده است در سفرهای نوروزی با ایجاد فضاهای دوستدار کودک و نوجوان، محیط های جذابی برای کودکان فراهم کنیم و در این محیط ها که در مبادی ورودی شهرها دایر خواهد شد کودکان اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع هلال احمر خواهند نمود که سال گذشته دومین جشنواره نقاشی بین المللی صلح و دوستی که در تبریز برگزار شد حاصل همین نقاشی های سفرهای نوروزی بود .
کنعانی خاطرنشان کرد : به زودی ۳ دستگاه خودرو نجات جدید، با هزینه ۵ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفته و به ناوگان امدادی استان افزوده خواهد شد.
وی در پایان از هموطنان خواست شماره تلفن اضطراری ۱۱۲ جمعیت هلال احمر را بخاطر بسپارند و در زمان مواجه با حوادث مراتب را به اطلاع نیروهای هلال احمر جهت اعزام تیم های امدادی برسانند.


منبع :: http://tabriz.iribnews.ir