کد خبر: 51977تاریخ انتشار : ۱۱:۱۱:۱۵ - جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷

تبریز|سلامِ تراکتورسازی به صدر جدول؛ پدیده از جمع مدعیان دور شد

با شکست پدیده در مقابل تراکتورسازی، تعداد مدعیان اصلی قهرمانی به ۴ تیم کاهش یافت.

تبریز|سلامِ تراکتورسازی به صدر جدول؛ پدیده از جمع مدعیان دور شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم تراکتورسازی امروز (پنجشنبه) در چارچوب هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر میزبان تیم پدیده بود که در پایان موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد این تیم بگذرد.

روند بازی

در حالی که دو تیم انگیزههای زیادی برای پیروزی در این دیدار ۶ امتیازی داشتند، بازی از دقایق ابتدایی با سرعت زیادی دنبال شد اما این تراکتورسازی بود که پس از چند حمله متوالی در دقیقه ۲۱ بازی با ارسال اشکان دژاگه از روی نقطه کرنر و ضربه سر آنتونی استوکس به گل اول بازی دست پیدا کرد.

پس از این گل، شاگردان یحیی گل محمدی دامنه حملات خود را گسترش دادند تا پیش از پایان نیمه نخست دروازه تیم میزبان را باز کرده و با تساوی به رختکن بروند اما حملات سریع تراکتورسازی باعث شد بازی بیشتر در میانه میدان و زمین پدیده دنبال شود.

علیرغم موقعیتهای ایجاد شده و فرصتهای گلزنی برای دو تیم، این نیمه با تکگل استوکس در دقیقه ۲۱ و با برتری یک بر صفر تراکتورسازی به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم تیم مهمان فرصت گلزنی داشت تا بازی را به تساوی بکشاند اما مدافعان تراکتورسازی توانستند با همراهی فروزان دروازه تیمشان را بسته نگه دارند. پس از موقعیتهای پدیده بازی به تعادل کشیده شد اما باز هم تراکتورسازی توانست نبض بازی را به دست بگیرد.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی، تراکتورسازی به دنبال حفظ نتیجه و پدیده به دنبال گل تساوی بود که همین موضوع سرعت بازی را افزایش داد اما هیچ از موقعیتهای دو تیم به ثمر ننشست تا این بازی ۶ امتیازی با برتری یک بر صفر تراکتورسازی به پایان برسد.

سلامِ تراکتور به صدر

با این پیروزی، تراکتورسازی توانست شمار امتیازاتش را به عدد ۴۳ برساند و حداقل به صورت موقت به صدر جدول برسد.

شاگردان لیکنز حالا با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس، سپاهان و استقلال صدنشین هستند. البته این صدرنشینی به احتمال زیاد موقت خواهد بود، چون سپاهان، استقلال و پرسپولیس در روزهای آینده به مصاف حریفانشان می‎روند و پیروزی هر کدام از آنها می‎تواند صدر جدول را از تراکتورسازی بگیرد.

لیکنز: لایق پیروزی مقابل پدیده بودیم

با این حال، جرج لیکنز پس پیروزی تیمش مقابل پدیده در نشست خبری بعد از بازی حاضر شد و در جمع خبرنگاران گفت: ما لایق این پیروزی بودیم. در نیمه دوم پدیده بی محابا روی دروازه ما فشار آورد و روی ضدحملات میتوانستیم گل دوم را به ثمر برسانیم. احساس میکنم کار تیمی ما کار بزرگی بوده و از این مسئله خوشحال هستم.

وی افزود: پدیده تیم بسیار خوبی بود، اما تیم ما شخصیتش را نشان داد. ما نشان دادیم شخصیت بزرگی داریم. به بازیکنانم به خاطر این سه امتیاز تبریک میگویم و از آنها تشکر میکنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریزخاطرنشان کرد: در ۱۵ دقیقه اول، برای اینکه بتوانیم کنترل بازی را در خط هافبک به دست بیاوریم، خوب نبودیم و در ادامه وضعیت بهتر شد. در ۲۰ دقیقه بعدی کنترل بازی را به دست گرفته و موقعیتهایی ایجاد کردیم.

۴ تیم در کورس قهرمانی

تراکتورسازی با شکست دادن پدیده، علاوه بر خودش به نفع سه تیم مدعی پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم عمل کرد. پدیده با شکستی که در تبریز متحمل شد، از بین مدعیان اصلی قهرمانی کنار رفت و حالا شانس خیلی اندکی برای رسیدن به این عنوان دارد.

شاگردان یحیی گلمحمدی که هفته گذشته در اصفهان مقابل ذوبآهن تن به شکست داده بودند، در تبریز هم با نتیجه یک بر صفر مغلوب تراکتورسازی شدند تا در رده پنجم جدول ردهبندی باقی بمانند.

حالا جنگ اصلی قهرمانی بین چهار تیم تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال و سپاهان است که باید منتظر ماند و دید که در این هفته‎ها کدان یک از این ۴ تیم اشتباهات کمتری را مرتکب می‎شود و در نهایت جام قهرمانی هجدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر را بالای سر خود میبرند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com