کد خبر: 53033تاریخ انتشار : ۱۸:۵۸:۰۲ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

کشف ۶۲ تن فراورده خام دامی غیربهداشتی

استاندار، فرمانده سپاه عاشورا، شهردار تبریز و جمعی دیگر از مسئولان آذربایجان شرقی، امروز به استان سیل زده ایلام سفر کردند.

کشف ۶۲ تن فراورده خام دامی غیربهداشتی

کشف 62 تن فراورده خام دامی غیربهداشتیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امیرحسین بهداد گفت: این میزان فراورده خام دامی غیربهداشتی و آلوده، طی یک ماه گذشته در بازرسی های کارشناسان و ناظران اداره کل دامپزشکی استان از مراکز تهیه و توزیع مواد خام دامی، مراکز بسته بندی کشتارگاه ها، فروشگاه ها و رستوران ها، کشف و پس از دریافت مجوزهای قضایی معدوم شد.

به گفته وی از این ۶۲ تن، ۳ تن طی هفته گذشته در تبریز کشف شده است.
بهداد ضمن تاکید بر برخورد قاطع بازرسان دامپزشکی استان با متخلفان افزود: به منظور تامین سلامت شهروندان، هیچ مماشاتی با عرضه کنندگان مواد خام دامی غیرمجاز نخواهد شد.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی یادآور شد: با توجه به این که مدتی است برخی سودجویان و منفعت طلبان، بی توجه به سلامت مردم، دام های مرده را از روستاها جمع آوری کرده و پس از تبدیل به گوشت چرخ کرده فله ای، آن را عرضه می کنند، از این رواز شهروندان درخواست می شود فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان تهیه و هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضاء محصولات توجه کنند.


منبع :: http://tabriz.iribnews.ir