کد خبر: 53049تاریخ انتشار : ۲:۱۸:۲۲ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

تئاتر مرند جایگاه ویژه ای در آذربایجان شرقی دارد

مرند – معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، تئاتر مرند را دارای سابقه دیرینه و جایگاه ویژه ای در استان عنوان کرد.

تئاتر مرند جایگاه ویژه ای در آذربایجان شرقی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان آذربایجان شرقی، امروز در دیدار با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند ابراز داشت: تئاتر شهرستان مرند دارای سابقه‌ای دیرینه و جایگاهی ویژه در استان آذربایجان شرقی است.

علی محرمی با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر در استان آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی صحیح جشنواره تئاتر پیش رو که در سطح منطقه‌ای برگزار می‌شود بتواند جایگاه این هنر را هر چه بیشتر نمایان سازد.

وی اظهار داشت: آن دسته از گروه‌های تئاتر متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استانی که در فاصله زمانی مهر ١٣٩٧ تا قبل از شروع بازبینی آثار خود را حداقل ۵ شب به اجرای عمومی گذاشته باشند، می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: برای شرکت گروه‌های تئاتری در این جشنواره مناطق ۵ گانه استانی تعیین شده که منطقه مرکزی شامل تبریز، سردرود و باسمنج، منطقه ٢ (جنوب غربی استان) شامل شهرستان‌های آذرشهر، عجب شیر، بناب، ملکان، مراغه و اسکو، منطقه٣ (شمال غربی استان) شامل شهرستان‌های مرند، شبستر و جلفا است.

وی گفت: منطقه ٤ شامل شهرستان‌های هشترود، چاراویماق، بستان آباد، سراب و میانه و منطقه ٥ شامل شهرستان‌های ورزقان، هریس، کلیبر، خدا آفرین، اهر و هوراند است و هنرمندان باید آثار خود را به دبیر خانه مستقر در مناطق خود ارسال کنند.

محرمی ابراز داشت: اعلام نتایج ارزیابی و بازبینی نهایی آثار ٢٢ آبان امسال و زمان برگزاری جشنواره ٢٧ تا ٣٠ همین ماه است.

موفقیت‌های ملی و بین المللی گروه‌های تئاتر مرند

همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در دیدار با اشاره فعالیت هنرهای نمایشی در این شهرستان ابراز داشت: شهرستان مرند دارای گروه‌های هنری شاخص در تمام زمینه‌های هنری از جمله تئاتر است که برخی در سطح کشور و حتی سطح بین المللی دارای مقام هستند.

مهران فرجی به برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری توسط هنرمندان این شهرستان در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت: هنرمندان این شهرستان در تعظیلات نوروزی با اجرای برنامه‌هایی از جمله موسیقی سنتی، نمایش‌های آئینی سنتی و موسیقی آشیق لحظات شاد و مفرحی را برای گردشگران این منطقه فراهم کردند که اجرای برنامه در بازارچه محلی سه راهی زنوز یکی از این برنامه‌ها بود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در شهرستان مرند خبر داد و عنوان کرد: به مناسبت فرار سیدن هفته هنر انقلاب اسلامی و اعیاد شعبانیه نمایشگاه کتاب با موضوعات محتلف در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند گشایش یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند ادامه داد: در این نمایشگاه، کتاب‌های متعددی در موضوعات دینی، تاریخی، رمان، کودکان و.. عرضه شده است.

فرجی با اشاره به مدت زمان برپایی این نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه تا ٥ اردیبهشت ماه دایر می‌باشد و علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت ٩ تا ٢١ به محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند مراجعه کنند.

کد خبر ۴۵۸۹۶۹۸


منبع :: https://www.mehrnews.com