کد خبر: 53087تاریخ انتشار : ۱۹:۳۴:۵۴ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

مردم آذربایجان شرقی شریک درد و رنج هموطنان سیل‌زده هستند

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی پس از پایان سفر به استان ایلام گفت: مردم استان شریک درد و رنج هموطنان سیل‌زده هستند و تا زمان رفع مشکلات، در کنار آنها خواهند بود.

مردم آذربایجان شرقی شریک درد و رنج هموطنان سیل‌زده هستند

به گزارش ایرنا محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه با اشاره به خسارت های سیل در چند استان کشور، اظهار داشت: با حضور مردم و نهادهای مدنی در کنار سازمان‌های دولتی مشکلات با سرعت بیشتری رفع خواهد شد.
وی با اشاره به انتخاب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به عنوان معین استان ایلام در استقرار موکب‌های خدمت‌رسانی گفت: موکب‌های حسینی استان از یک هفته قبل در مناطق سیل‌زده ایلام مستقر شده‌اند و علاوه بر توزیع روزانه هفت هزار و ۵۰۰ وعده غذایی، به تامین مایحتاج عمومی مردم در این مناطق نیز کمک می‌کنند.
پورمحمدی افزود: گروه‌های مختلف مردمی نیز از شهرهای مختلف استان داوطلبانه در این مناطق حضور یافته‌اند و بدون اینکه سازمان‌دهی رسمی و دولتی انجام شده باشد مشغول خدمت‌رسانی به هموطنان خود هستند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید خود از چند روستای سیل‌زده در منطقه غرب رودبار از توابع ایلام، گفت: در این بازدیدها به هموطنان آسیب‌دیده اعلام کردیم که مردم آذربایجان شریک درد و رنج آنها هستند و تا زمان حل مشکلات، در کنار آنها خواهند بود.
وی افزود: خوشبختانه روستاهای آسیب‌دیده در حال حاضر مشکل جدی ندارند و بیشتر نگران زمین‌های زراعی خود هستند که با تدبیر وزارت جهاد کشاورزی و نیرو در آینده نزدیک این مشکلات نیز رفع می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی روز شنبه به همراه فرمانده سپاه عاشورا و شهردار تبریز، از روند خدمت‌رسانی موکب‌های حسینی استان که در مناطق سیل‌زده استان ایلام مستقر شده‌اند بازدید کرد.
استان آذربایجان شرقی از سوی وزارت کشور به عنوان معین استان ایلام در موضوع استقرار موکب‌های خدمت‌رسانی تعیین شده است.
فرمانده سپاه عاشورا، شهردار تبریز و جمعی از مسئولان استانی نیز استاندار آذربایجان شرقی را در سفر به استان ایلام همراهی می‌کنند.
۳۰۹۳/۵۱۸


منبع :: http://www.irna.ir